Bugün:
26 Kasım 2015
Anasayfa   Köşe yazısı   Ziyaretçi defteri Fotoğraf Galerisi   Arşiv   Künye RSS
Kırcaali Bulgaristan Balkanlar Dünya Kültür Eğitim Tarih Spor
Bulgaristan Merkez Bankası’nın döviz kurları (25.11.2015) : EURO- 1,95 lv. ; TL - 0,64 lv. ; USD -1,84 lv. ; GBP-2,77 lv. ; CHF-1,81 lv.
REKLAM
REKLAMLİNKLER

Radyo Kırcaali Haber
Kırcaali Belediyesi
Türk Kültür ve Sanat Derneği
Türk Haber
Ömer Lütfi Kültür Derneği
Kırcaalililer Derneği
Hak ve Özgürlükler Hareketi
Hürriyet ve Şeref Halk Partisi
Dimitır Dimov Devlet Tiyatrosu
Kırcaali Tarih Müzesi
Kırcaali Valiliği
Bulgaristan Kültür Bakanlığı
Bulgaristan Cumhurbaşkanlığı

[devamı...]

           

En iyi görüntü için ekran
çözünürlüğü en az
1024x768 olmalıdır.
        HABERLER » Bulgaristan

[2013-08-13]

Türkiye'nin Sofya Büyükelçisi Aramaz, Bulgaristan Dışişleri'nde Görüşmelerde Bulundu

Türkiye'nin Sofya Büyükelçisi Aramaz, Bulgaristan Dışişleri'nde Görüşmelerde BulunduTürkiye'nin Sofya Büyükelçisi İsmail Aramaz, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın 6-8 Ağustos tarihlerindeki Bulgaristan ziyaretinde yaptığı bazı açıklamalar nedeniyle Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.

Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, görüşmede Bozdağ'ın Bulgaristan ziyaretinde Osmanlı eserlerinin durumu hakkında yaptığı değerlendirmelerin ele alındığı belirtilerek, Büyükelçi Aramaz'ın Türkiye'nin Bulgaristan'dan herhangi bir mülk iddiasında olmadığını ifade ettiği aktarıldı.

Bakanlık açıklamasında ayrıca, Bulgaristan-Türkiye ilişkilerinin iyi komşuluk, ortaklık ve NATO müttefikleri arasındaki ilişkiler açısından örnek teşkil edecek düzeyde olduğuna işaret edildi.

Bulgaristan'da Türklerin yoğun olarak yaşadığı bölgelere 6-8 Ağustos tarihlerinde bir ziyaret düzenleyen Bakan Bozdağ, Filibe şehrinde yaptığı açıklamada, "Osmanlı döneminden kalma hamam ve aynı dönemden kalma bir başka camiyi gördük. Bu cami özel mülk olmuş. Bir vatandaş 1930 yılında satın almış. Şu anda biz TİKA aracılığı ile bu caminin mülkiyetini satın almak için uğraşıyoruz. Henüz bir mutabakat sağlanmadı. Sağlandığı takdirde satın alacağız ve burayı restore etmek suretiyle yeniden ibadete açacağız" ifadelerini kullanmıştı.

Bozdağ'ın, özel mülkiyetteki Osmanlı eserlerinin restore edilerek Müslüman cemaate devri için yapılan çalışmaları anlattığı bu açıklaması, bazı Bulgar medya kuruluşları ve milliyetçi çevrelerce Türkiye'nin Bulgaristan'daki Osmanlı eserlerini geri istediği şeklinde yorumlanmıştı. Ancak ülkenin en yüksek tirajlı gazeteleri Trud ve 24 Saat, eserlerin satın alınmasından söz eden Bozdağ'ın, bunların Müslüman cemaate ve Bulgaristan Müftülüğü'ne devrini kastettiği yorumunda bulunmuştu.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Ziyaretci sayısı: 1285

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Deliormanın Deli efesi 2013-08-14 10:52:24
Yeter be,bu beş paralık bulgarların gündöndü yaası gibi hep üste çıkmaları,ganıma dokunmaya başladı.
Seve seve,koşa koşa oyumuzu verdiğimiz HÖH partisi, bulgarları köşeye sıkıştırma taktik ve siyasetini uygulasa, vallahi bulgarların ensesi biraz terler.
Şimdi bizim satılmış siyasi yorumcularımızdan;-Fes,Perperek papazı,ve diğerleri hemen benim görüşüme anti görüş belirterek,HÖH-ün savunuculuğuna koları suvayacaklar.
kırcali _razgrad kardeşliği 2013-08-14 11:05:56
Tarihi eserleri almak sayın lütfi mestana yakışı.Zaten kendiside bu durumu düşünüyodu.Kimse adamın yanına gidip biz cami onarımı yaptırmak istiyoruz bir kampanya başlatalım dedimi?
demedi?
kimsenin suçlamaya hakkıyok ayrıca biz dps harici kimseden bir hizmet talep etmiyoruz.
dps lütfi mestanla yepyeni model formul kazanıp karşımıza çıkacağına eminim

hizmetini al git nereye hizmet edersen et bize hizmet eden parti var biz memnunuz
Gircali 2013-08-14 20:40:15
Tabiki kimse gidim Mestan'a kampanya baslatalim demedi. Demiyecek de, dememeli de. Zaten bu kampanya hazirlamasi o adamin isi. Benim mi alla alla?
fes 2013-08-15 00:00:21
Deliormanın delisi arkadaşım, cart curt konuşmakla hak elde edilmez, gerçek gücün var mı yok mu ona bakılır.

Dps'nin bulgar hükümetini sıkıştırması söz konusu olamaz, çünkü öyle bir gücü maalesef yoktur. Sözünü ettiğimiz güç Türkiye'de bile yoktur, çünkü Bulgaristan kurulduğundan beri hristiyan dünyasının koruma şemsiyesi altındadır.

Bol bol konuşup yüksekten atmanın kimseye bir faydası yoktur.

Ama bir gün Japonya gibi gelişmiş bir ekonomi, Rusya gibi bir askeri güç olursak, o zaman belki.
karanfil 2013-08-15 10:23:54
Zaten bulgarların cami onarımı restore karşı çıktıkları yok. niye öyle yanıltıcı düşünce çıkartıyorlar sorun Bağış toplanamıyor.Bağış kampanya yapıldı restore parası toplandı da bulgarlarmı izin vermedi yapmayın ya yatın kaldın unıscoya dua edin camileri koruma altına almış .TİKAYI DA BEKLEMEYE DEVAM EDİN BİR GÜN GELECEK

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN
   

 GÜNCEL HABER

Kırcaali Haber Gazetesine Abone Olalım, Türkçemizi Yaşatalım!


ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]


KÖŞE YAZILARI


All Rights Reserved © 2006-2015    "SENİ MEDİA" LTD   Webdesign