20 Септември 2017
НОВИНИ » Кърджали
Боркините на „Кърджали“ с три медала от Дългопол

28 Август 2017

С два златни и един сребърен медал се завърнаха боркините на Спортен клуб по борба „Кърджали“ от Международния турнир , който се проведе през уикенда в Дългопол, Варненско. В надпреварата участваха над 100 млади състезатели от 16 клуба от страната, както и гости от Турция и Молдова. Това съобщи президентът и треньорът на клуба Аталай Сюлейман.

Златни медали спечелиха Снежана Иванова и Елис Юсеин, а Туче Тунджер се отличи със сребърен медал.

Във финалната среща в категория 40 кг. Снежана Иванова победи с туш представителя на домакините и заслужи златния медал. Тя получи отличието си от олимпийския шампион Хасан Исаев.

В категория 48 кг. Елис Юсеин грабна първото място след като победи с туш съперничката си от Дългопол.

В категория над 57 кг. Туче Тунджер загуби с точки финалната среща от представителя на Молдова и спечели сребърен медал. Тя получи отличието си от петкратната световна шампионка Станка Златева.

„Представихме отлично кърджалийска област. Момичетата дадоха максимума от себе си. Ние сме единственият клуб в областта, който се занимава с женска борба. Надявам се да намерим спонсори, които да подпомогнат дейността ни, за да може повече желаещи да спортуват спорта борба“, заяви Аталай Сюлейман.