Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
16 Haziran 2021
HABERLER » Dünya
BULTÜRK'ten Lütfi Mestan'a Kutlama Mesajı

BULTÜRK'ten Lütfi Mestan'a Kutlama Mesajı

22 Ocak 2013

Sayın Lütfi Mestan
Hak ve Özgürlükler Hareketi
Genel Başkanı


Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin (HÖH) Milli Kültür Sarayı (NDK) Sofya’da düzenlenen Sekizinci Olağan Kongresinde oy birliğiyle Genel Başkanlığına seçilmiş olmanızdan dolayı sizleri kutluyor ve en kalbi duygularla tebriklerimizi sunuyoruz. Yapılan bu seçimle ve bir Genel Başkan değişimine giden bir sonuçla HÖH kendi içinde demokrasinin çalıştığı bir görünüm ortaya koydu. Umarız bu cesur davranış gerçek anlamdaki bir demokrasinin doğurduğu bir sonuçtur ve HÖH 1990 lı yılların coşkusunu tekrar kazanır. O coşkunun verdiği duygular Türk ve Müslüman isimlerimizi geri almak, bu anlayıştaki gelenek göreneklerimizi yaşatmak ve en önemlisi de birlikte hareket ederek 1980 li yıllarda yaşanan acılar bir daha tekrarlanmaması idi. Halkımızın oyunu esirgemediği ve hiç ödün vermediği birlik sunucu bu geçen süreç içerisinde elde edilen siyasi güç ortadadır. Fakat halkımız adına elde edilen haklar, özgürlükler ve yaşam standardı yeterli midir değil midir herkesin kendisine kalmış bir vicdan muhasebesidir. Sayın Mestan, Bulgaristan Türkleri lideri olarak oturduğunuz koltuğun kutsal olduğunu, o görevi laiki ile yerine getirmenin bir onur ve şeref meselesi ve bunun yegâne göstergesi de oradan indikten sonra halk arasında rahatça dolaşa bilmektir. Bu anlayışla hareket edecek ve size inananların beklentilerini boşa çıkartamayacaksınız inancı ile sizleri tekrar tebrik ediyor ve başarılar diliyoruz.

Kongrede Sn Ahmet Doğan'a yapılan saldırıyı da şiddetle kınıyor ve kendisine büyük geçmiş olsun diyoruz. Zaaflıklar zincirinden kaynaklanan bu olay sonucu maalesef Bulgaristan demokrasisi ağır bir darbe almıştır ve Dünya kamuoyunda Bulgaristan için negatif bir izlenim oluşmuştur. Fikir ve düşünce ayrılıkları kesinlikle demokrasinin sunduğu olanak ve araç gereçlerle ortaya konulması taraftarıyız. Zorbalık, kaba kuvvet, şiddet v.s gibi tavır ve hareketler hiç bir zaman huzur doğurmamıştır.

Saygılarımızla

Bulturk
Yönetim Kurulu Üyesi
Zir. Muh. İsmail ERDEM

Kaynak:


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS