Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7583 Lv.
GBP GBP 2.2627 Lv.
TRL TRL 0.2951 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
24 Haziran 2019
HABERLER » Balkanlar
BULTÜRK'ten Lütfi Mestan'a Kutlama Mesajı

BULTÜRK'ten Lütfi Mestan'a Kutlama Mesajı

22 Ocak 2013

Sayın Lütfi Mestan
Hak ve Özgürlükler Hareketi
Genel Başkanı


Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin (HÖH) Milli Kültür Sarayı (NDK) Sofya’da düzenlenen Sekizinci Olağan Kongresinde oy birliğiyle Genel Başkanlığına seçilmiş olmanızdan dolayı sizleri kutluyor ve en kalbi duygularla tebriklerimizi sunuyoruz. Yapılan bu seçimle ve bir Genel Başkan değişimine giden bir sonuçla HÖH kendi içinde demokrasinin çalıştığı bir görünüm ortaya koydu. Umarız bu cesur davranış gerçek anlamdaki bir demokrasinin doğurduğu bir sonuçtur ve HÖH 1990 lı yılların coşkusunu tekrar kazanır. O coşkunun verdiği duygular Türk ve Müslüman isimlerimizi geri almak, bu anlayıştaki gelenek göreneklerimizi yaşatmak ve en önemlisi de birlikte hareket ederek 1980 li yıllarda yaşanan acılar bir daha tekrarlanmaması idi. Halkımızın oyunu esirgemediği ve hiç ödün vermediği birlik sunucu bu geçen süreç içerisinde elde edilen siyasi güç ortadadır. Fakat halkımız adına elde edilen haklar, özgürlükler ve yaşam standardı yeterli midir değil midir herkesin kendisine kalmış bir vicdan muhasebesidir. Sayın Mestan, Bulgaristan Türkleri lideri olarak oturduğunuz koltuğun kutsal olduğunu, o görevi laiki ile yerine getirmenin bir onur ve şeref meselesi ve bunun yegâne göstergesi de oradan indikten sonra halk arasında rahatça dolaşa bilmektir. Bu anlayışla hareket edecek ve size inananların beklentilerini boşa çıkartamayacaksınız inancı ile sizleri tekrar tebrik ediyor ve başarılar diliyoruz.

Kongrede Sn Ahmet Doğan'a yapılan saldırıyı da şiddetle kınıyor ve kendisine büyük geçmiş olsun diyoruz. Zaaflıklar zincirinden kaynaklanan bu olay sonucu maalesef Bulgaristan demokrasisi ağır bir darbe almıştır ve Dünya kamuoyunda Bulgaristan için negatif bir izlenim oluşmuştur. Fikir ve düşünce ayrılıkları kesinlikle demokrasinin sunduğu olanak ve araç gereçlerle ortaya konulması taraftarıyız. Zorbalık, kaba kuvvet, şiddet v.s gibi tavır ve hareketler hiç bir zaman huzur doğurmamıştır.

Saygılarımızla

Bulturk
Yönetim Kurulu Üyesi
Zir. Muh. İsmail ERDEM

Kaynak:

Ziyaretci sayısı: 2522


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


fes 2013-01-22 16:28:07
Donekler bulTukculer,bir o yana bir bu yana ,olmuyo amma.
''BİRLİK''Dergişi 2013-01-22 21:17:56
…Sayın başkanım, değerli milletvekilleri, kıymetli delegeler. Size; Egenin incisi bağrında 36 uygarlığı taşıyan İzmir’den selam getirdim. Hakları ve özgürlükleri kişilik yapmış İzmirlilerden ve Egeye Balkan uygarlığının temellerini atan kardeşlerinizden selam getirdim.
Yüce milletimin değerli temsilcileri, mensup olduğumuz hareket, kökleri binlerce yıllık uygarlık tarihimizin özünden gelen ve 21.yüzyılda bulunduğumuz Balkanlara barış ve özgürlük mührünü vurmuştur. Çok yakın geçmişte Balkan coğrafyamızın bir bölümünde acımasız, vahşi ve barbarca insan kıyımı yapıldı. Değerli dava arkadaşlarım, daha da acısı mensup olduğumuz Avrupa gücünün, Bosna’da üç 300 000 masum insanın katledilmesini önleyememesidir. Kurtarıcı, Atlantik ötesinden mi gelmeliydi? Evet, vatandaşı olduğum Türkiye’nin büyük gayretleriyle NATO harekete geçirilerek bu katliam durdurulmuştur. Sormak istiyorum Avrupalı müttefiklerimize? Katledilenler Müslüman olmasaydı, aynı duyarsızlık mı gösterilecekti? Biz, Türkiye olarak, dinler savaşlarını tarihin derinliklerine ibretle gömdük. Sayın başbakanımız Recep Tayip ERDOĞAN; İspanya’da uygar Avrupa’ya ’’Medeniyetler Uzlaşması’’ kavramını bağışladı. Ulu Atatürk’ün ‘’Yurtta Barış, Cihanda Barış’’ kavramını kazandırdığı gibi. Kaldı ki; bizim kitabımız; daha üç kutsal kitabı kabul etmektedir. İslamiyet’i bilmeyen ve araştırmak isteyenlere tavsiyem; İslamiyet’i Türklerde arayın…
Değerli arkadaşlarım; Sayın başkanımız gibi; adı Sosyalizm ve Komünizm olan, fakat o ideolojinin hiçte ilkelerine uymayan bir Kızıl Cunta yönetiminin manevi soykırım mekanizmasının dişlilerinden geçirildim. Tutukluluktan sonra Bulgaristan halkı adına siyasi yargılandım. Bedeni ve ruhi bu işkenceleri sözde Bulgaristan’ın huzuru için, Bulgar diyemeyeceğim, o cuntanın robotlarından gördüm. Milletime ve halkıma sevgimi, inancımı zerre kadar yitirmedim. Çünkü Türk asıllı bir Bulgaristan çocuğuydum. Anamdan ve atamdan aldığım eğitimle her zaman insanları sevdim. Bana, Bulgaristan’ı ve halkını nefret ettiremezlerdi. Otuz beş yaşıma kadar Bulgaristan’daki yaşamım güllük, gülistanlık ta değildi. İki sefer hapislik, son on bir yıl normal vatandaşlık haklarından mahrum, askıda vatandaş olarak kaldım. Ve sonunda çöp gibi sınırın öbür tarafına boşaltıldım. Bize yapılan işkenceler Bulgaristan adına olsa da, asla ve asla Bulgarları nefret ettiremezlerdi. Nedense biz asırlardır beraber yaşıyorduk. İnanç değerlerimize saygılı kalarak, hoş görerek barış içinde yan yana ve yer, yer bir arada yaşadık. Kaldı ki, bir taraftan tarihten akrabayız. Bu akrabalığı inkâr edenleri tarih af etmeyecektir. Tarihleri Çarlarla başlamadı, Hanlarını inkâr edemezler…
Pek değerli Hak ve Özgürlükler Hareketi mensupları. Bu hareket Balkanların Rönesans’ıdır. Bu Rönesans milletimizin ve kimliğimizin gurur kaynağı özüdür. Problemler karşısında kavga çıkarmak, savaşmak çok daha kolaydır. Her kanlı savaşın manevi yaralarını sarmak yüz yıllı aşar. Yüksek medeniyet, bütün çekilerine rağmen intikam duygusu taşımayıp, barışı tesis etmektir. Bizler, bu erdeme sahip olmasaydık, düşmanların da oyununa gelir, memleket kan gölüne dönerdi. Değerli dava arkadaşlarım, dün ve bugün olduğu gibi her zaman dış düşmanlar olacaktır. Emperyalist güçler, çıkarları için sizi birbirinize düşürmeye kalkışacaklar. O güçler ki; her zaman etnik sorunları yaşatır, kontrol altında tutar ve çıkarları gerektikçe kışkırtıp büyütürler. Tarihte hep öyle olmuştur. Gelecek nesillerimize bu tarih bilincini mutlaka ve mutlaka aşılamalıyız. Ülke barışını en köklü bir şekilde; Medeniyetler buluşması, Medeniyetler uzlaşması ve Medeniyetler kaynaşması doğrultusunda tesis etmeliyiz. Halkımızın sosyal sorunlarını istismar eden, kimlik ve inanç ayrımcılığı tohumları atanlara bu milletin kürsüsünden sesleniyorum. Bizi sabun yapmak isteyenler; Eğer bu sabunlar barbarlığınızı temizleyip, sizi ıslah edecekse; biz sabun olmaya hazırız… Bu sapık fikirsizliğinize bir Roman ağzıyla cevap vereyim.’’ A bre mari etin ne butun ne? Sen kaç milyon, ben kaç milyon? Gücün ne, bu sapık öcün ne?’’
Balkan Savaşları trajedisinin 100. yıldönümünde tarihi sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Zulüm zulümle yok edilemez.
Bulgaristan aydınları, Sizlere tarihi görevler düşmektedir. Ya uygarlık yüklü halkınızın üzerine düşen bu lekeleri temizler, ya da leke olursunuz. Bulgaristan siyasetçileri; Kızıl faşistlerin yaptığı manevi soykırımdan Bulgar halkı sorumlu değildir. Çünkü onları özgür seçimle halk getirmemiştir. Şimdi demokrasilerde sorumluluklar çok daha büyüktür. Halkınızın iradesiyle geliyorsunuz. Hitler canavarının Avrupa Uygarlığına ve Alman Halkına yararı oldu derseniz; canınız cehenneme…
Hak ve Özgürlükler Hareketi inanç ve kimlik hakları mücadelesine sonuna kadar devam edecektir. Bu Hareket memleketi iç savaştan kurtarmıştır. Yine uygar ülkelere ders olacak biçimde ‘’Silahsız mücadele’’kavramını yaratmıştır.
Bu mücadelenin başarılı sonuçları gerçek ülke barışını tesis edecektir.
Aydınlar, Siyasetçiler ve Tarihçiler unutmayın; Bir kimliğin ve inancın haklarını vermek için, başka inancın oylamasına tabi tutmak kadar talihsizlik, ahlaksızlık ve hukuksuzluk yoktur.
Biz, ülke dışında olanlar; memleketimizin çok yönlü gelişmesini, huzurunu ve barışını istiyoruz. Biz dışarıda, barışçı Bulgaristan halkının kültür elçileriyiz. Kapılarımız hepinize açık, yüreklerimizde Blaga Dimitrova’ları yaşatıyoruz.
Türkiye her şeyiyle bir Avrupa ülkesidir. Türkiye’yi Avrupa’da görmek istemeyenlere iki sözüm var. Avrupa’nın rakipleri Gürbulak sınır kapısında mı kalsın, yoksa Kapıkule’ye mi gelsin istersiniz?
Son olarak şunu ifade etmek isterim; Balkan coğrafyasından çok hükümdarlar geldi geçti. Değişmeyen bir gerçek; Balkan milletleri hep buradadır. Bizim tek ve gerçek ülkümüz Balkan Birliğidir. Bu Birlik ki; Avrupa’nın güvencesi olacaktır.

Ramadan Mustafa (Ramazan Ayyıldız)
İzmir Balgöç ‘’BİRLİK’’ Dergisi Halkla ilişkiler adına kongreye sunulan mesaj.
HABERTURK 2013-01-22 21:36:04
YALAKALAR VE DÖNEKLER VE HALKINI SATANLAR ORTAYA BIRER BIRER CIKIYORLAR,BUNLAR BIR HICTIR KIM DINLER BALGÖCU KIM DINLER BULTURKU YA SIZ KENDINIZI NE SANIYORSUNUZ SIZIN PESINIZDEN GIDEN SIZIN SAYENIZDE KIMSE BUGUNDEN SONRADA ZATEN OY VERMIYOR BIZ OYUMUZU YILLARCA KENDI KARARIMIZLAN VERDIK SIZ DERNEKSINIZ DIYE SANKI SOYDASLAR SIZIN ARKANIZDAN GIDERMIS GIBISINE GÖSTERIP PARA MI SALCAKLAR SANDINIZ MESTAN LUTFILER YADA KOLTUK MU VERCEKLER YA YALAKALARI KIMSE SEVMEZ VE SARTINI DÖNER HERKEZ BUNU IYI BILIN HALKINI VE TC DEVLETININ CIKARLARINI SATAN DERNEKCILER VE CANAKCILAR..
HABERTURK 2013-01-22 21:37:50
HABERTURK

Bazi perefsizle halkinin cikarlari icin calisanlara Sayin diye bahsetmeyi ihmal ediyor,malesef hainlere,ajanlara,donosniklere,otryadniklere ve halkina zarar ve zulum edenlere bazi yalakalar Sayin demeye bugunlerdede devam etmekte.
Biz ise SAYIN kelimesini halkimizin cikari icin her seyi göze alan insanimiza SAYIN kelimesini yakistiririz ve bizim icin SAYIN Oktay Yenimehmedov'dur ve gencimizi tabi ki savunuyoruz ve yanindayiz her konuda.

Bu bizim ve bizden olan gencimizin hareketini bir yere brakiyoruz ve o konudan otomatik olarak ona baygin oldugu halde savunmasiz oldugu halde ana avrat kufurler edip ve kendilerini erkek yerine koyanlarin, kardesimize tekme tokat saldiranlari kiniyoruz ve kimayida gecip cezasiz kalmamalari icin elimizden geleni cezalandirmalari icin yapacagiz ve bu konuyun örtpas edilmesine izin vermiycaz diye daha o ilk gun gencimizin o insanlik disi saldiriya maruz kalinca daha o dakikalarda o gencimizin yaninda yer aldik ve almayada devam edecegiz.

Hodri meydan saldiriyi yapan perefsizlere,kanun önunde ve halk önunde hesabinizi verceksiniz.Sizin borunuz ve kanunsuzluklariniz sona erdigini size halk olarak and ictik ve kanun ne diyorsa o kanun size cezanizi verecektir.

Bu duzenlenen protesto icin -"Oktay Yenimehmedov'u dövenlere dava" adıyla Hak ve Özgürlükler Hareketi’nin (HÖH) kurultayında Ahmet Doğan’a saldırı girişiminde bulunan genci savunmak için 26 Ocak 2013 tarihinde Kırcaali mahkeme binası önünde protesto gösterileri düzenlemeye hazırlandigimiz o orada o gun herkezi bekliyoruz ve BIZDE orada olacagimizi ve sizlerinde halkimiz olarak destek vermeniz icin görusmek uzere.

Savunmasiz halde olup baygin ve etkisiz halde olan gencimize saldiran perefsizlerin cezasiz kalmasi mumkun degildir ve olmamalidir ve samka im mrasna..Bu o gencimize saldiran perefsizler ayni sekilde halkimizin yillar önce hapishanelerde surunmesine yine neden olanlardir bunlar CEZASIZ kalmayacaktir ve kkalmamalidir.

Ulan erkekseninz artik Kircali meydanlarinda,TC devletinde veya Avrupa olsun cikipta oy isteyin görelim sizi tekme tokat halkimiza genclerimize nasil saldirilirmis birdaha bizlerede gösterirsiniz bakalim yakindan görelim samka vi mrasna dolna.

Yasasin Cumhurbaskanimiz Sayin Plevneliev,GERB Partisi ve Sayin Boyko Borisov ve Hosgeldin NPSD ve yeni liderlerimiz Sayin Kasim Dal,Sayin Korman Ismailov bizler sizlerle yolumuza devam edecegimize and ictik ve gereken yapilacaktir.

Yanindayiz,seninleyiz ve sana yapilanlari unutmiycaz unutturmiycaz SAYIN Oktay Yenimehmedov.

Vardik,Variz ve Var olmayada devam edecegiz...
Kartal 2013-01-22 23:45:13
Sayin Arkadaslar,
Bu sitede turkce yazilan yorumlari okuyum bunlarin bir turk tarafindan yazildigini sanabilirsiniz. Sistemli bir sekilde, halkimiz cahil zannedilip manipulyasyon yapmaya calisan gizli kurumlara bagli insanlarin buralara turkce olarak yorum yazdigini aklinizdan cikarmayin. Yani yorumu okuyup , vay be adam dogru söyluyor degip ayrilik yaratmak onlarin amaci oldugu sakin unutmayin.

"Onlara" bir cift sözum var :

Belki kisa sureligine belli bir ölcude amacina ulastinizi zannedebilirsiniz, ama sakin unutmayiniz ki biz Turkuz.
Hesabini er yada gec sorariz.
Bu yaptiginiz hatalari tekrarlamakta israr ederseniz tarihte bulgarlarin yasadigi acilari kendi kendinize kendi halkiniza yine sizler getireceksiniz.
dps yaprakları 2013-01-23 19:02:29
bulturk amblemindeki alt yapraklarındaki mesaja dikkat

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   e-mail: kardjalinews.media@gmail.com   Webdesign: SWS