Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7439 Lv.
GBP GBP 2.1822 Lv.
TRL TRL 0.3041 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
21 Temmuz 2019
HABERLER » Kırcaali
Millet Meclisi Dr. Ahmet Doğan'a yapılan saldırıyı bir bildirge ile kınadı

Millet Meclisi Dr. Ahmet Doğan'a yapılan saldırıyı bir bildirge ile kınadı

30 Ocak 2013

Millet Meclisi 19 Ocak 2013 günü Hak ve Özgürlükler Hareketi 8. Olağan Büyük Kurultayında Dr. Ahmet Doğan'a karşı yapılan silahlı saldırıyı bir bildirge ile kınadı. HÖH Genel Başkanı Lütfi Mestan ve bir grup milletvekili tarafından genel kurula sunulan Bildirge önerisi, kürsüde Çetin Kazak tarafından okundu.

Hak ve Özgürlükler Hareketi’nden ihraç edilen yeni partililer Kasim Dal ve Korman İsmailov oylamaya katılmadılar. Millet Meclisi’nin saldırıyı kınamadan hemen önce Kasim Dal ve Korman İsmailov genel kurulu terk ettiği bildirildi.

Aşırı sağcı Ataka partisi temsilcileri bu önerinin kabulüyle, saldırının bir siyasi suikast gibi algılanmasına sebebiyet vereceği gerekçesiyle karşı oyu kullandı.

Bildirge 93 "Evet", 15 "Hayır" ve 3 "Çekimser" oyu ile kabul edildi.

Kaynak: haber.bg

Ziyaretci sayısı: 2488


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Balkan Masası üyesi. 2013-01-31 00:21:25
Korman ve Kasım Beyler hala uyanamamışlar. Terörü kınamayan, hele bu ortamda onu destekliyor anlamına gelir. AAAAAhhhh, aaaahhh çok yanlış. Korkarım, evirir çevirirler yine Türklerin üzerine atarlar. İşte o zaman iki Türk partisinin arasında kan davası başlamış demektir. Küresel güçler zaten bunu istiyor. Bu terörün arkasında büyük güçler var. Ahmet Doğan bütün tespitleriyle AB’NİN Batısının AB’NİN Doğusunu nasıl sömürdüğünü ve o ülkelerin kimlik ve ulusal değerlerini batıda nasıl kaybettiklerini ince bir dille tespit ediyor.
Eski Doğu Avrupa’nın başına gelecek olanlar Rus zamanından çok daha kötü olacak. Doğu Avrupa uyanır da AB içinde hak ettiği konumu alırsa pek ala. Batılılar sanmasınlar ki; NATO oraya girmekle orası onların oldu. Gün gelir NATO Doğu Avrupa’dan kuzu, kuzu çıkar. Ahmet Doğan AB’YE yol haritası gösteriyor. Bu da onların hoşuna gitmiyor. AB’NİN bu günkü uyguladığı sömürü politikaları sadece AB’NİN birkaç büyükbaşının çıkarlarına yarıyor. Oysa geleceği kaybettiklerinin farkında mılar acaba? Ahmet! Keşke bütün ajanlar Orlin Zagorski gibi değil de, senin gibi olsaydı. Çok ilginç; kendi ajanlığını örtbas etmek isteyenler hep Ahmet’e saldırıyor. Sıra onlara gelmeyecek sanıyorlar. Ahmet’in bir hayatını okuyun, anlamaya çalışın. Sebep ve sonuçlarını araştırın ve sonra yargılayın. Biz Türkiye’dekiler, Ahmet’i Türkçe hitap etmiyor diye yargılıyoruz da; Lise, üniversite ve felsefe eğitimini Türkçe mi aldı sanki? Gidin suçluyu 1950, 60 ve 70’li yılların Türk politikacılarında arayın. İstanbul’da Jivkov’un kitapları yapılan kültür antlaşmaları doğrultusunda çarşaf, çarşaf satılırken, Bulgaristan’da basılan Atatürk’ün kitapları sadece göstermelikti ve onlarda kilitli dolapların içinde bırakıldı. Türk dışişleri görevlileri bunları zamanında niye tespit edip, gerekeni yapmadı. Elimizde belgeler var. T.C. başbakanı Bulgaristan ziyaretindeyken ve hem de Varna’dayken o gece Türk köyleri basıldı isimler değiştirildi. Bu yapılanlar sadece dokuz saatte konsolosluklara bildirildi. O zaman seyyar telsiz telefon yoktu ki hemen bildirelim. Türkiye’den çıt çıkmadı. Asimilasyon gümbür, gümbür yüzyıl önce başlayıp geldi. Türkiye hep uyudu. Bunlar açık, açık konuşulacak. Ahmet Doğan bir sebep değil, sonuçtur… Öyle Türkiye’den ahkâm kesmek çok kolay, gidin Bulgaristan’da politika yapın da görelim…
Korman ve Kasım’a sesleniyorum; hemen terörü kınayın. İster onu Ataka’ya karşı yapmış olsunlar. İyi terör, kötü terör yok. Terör terördür. Demokrasi ve hukuku çiğneyen ve toplumu ayrımcılığa yönlendiren siyasilere de yine hukuk içinde mücadele vereceksiniz. Sizin İzmir ve Bursa toplantılarınıza katıldım. Sustum ve sadece izledim. Acemi ve duygusallık içindeydiniz. Türkiye’de görüştüğünüz kişilerin sırlarını bile koruyamadınız. Korman neyse daha çok genç. Siz, Kasım, cezaevinde siyasi olarak yargılanmış ve HÖH 17 yıl ikinci adamlığını yapmış biri olarak gerekli olgunluğu göremedim. Beni bağışlayın. Ok yaydan çıkmış artık. Partiyi kurdunuz. Hayırlı olsun. Elbette ki az çok oy alacaksınız. Siyaset çok garip. Öyle olacak ki; ailenin erkeği size, kadını ise rakibine oy verecek. Eğer rakiplerine karşı siyasi ahlakı, kültürü ve hoşgörüyü gösteremezsen, işte o zaman en büyük bölücü olmuş olursun. Çünkü aile bölündü. Biz Türkler aşiret değiliz. Eşlerimiz bizimle eşittir. Ailenin her bireyinin kişisel görüşü ve hakları vardır. Eşlerimiz bizim yoldaşımızdır. Kuma’sızdır bizim eşlerimiz. Biz Türk’üz, Allah’ın varlığını bin, iki bin sene önce değil, otuz bin yıl önce keşfettik….
Tarafsız 2013-01-31 13:09:40
''Biz Türkiye’dekiler, Ahmet’i Türkçe hitap etmiyor diye yargılıyoruz da; Lise, üniversite ve felsefe eğitimini Türkçe mi aldı sanki? Gidin suçluyu 1950, 60 ve 70’li yılların Türk politikacılarında arayın. ''

Sevgili abicim, çok ayıp ediyon! Bu söylediklerin A.Doğan'ın Türkçe konuşmasını enngelleyecek gerekçeler olamaz, onda biraz Türk ŞUURU olsaydı 23 senede çatır çatır Türkçe konuşurdu.
Bana göre orlin zagorov'la A. Doğan arasında fark yok, ikisite kompleksli Türklüklerinden utanan varlıklar.

Be (mubarek) Türklükleri uğruna can vermiş şehitlerimizi anarken bari Türkçe konuş ama nerdeeeeeeee...
Sofia,li 2013-02-01 23:01:49
Teror tabi ki kinanmali her kim ve nerede yaptiysa.Ahmet Eminin esrarengiz olumuyle ilgili yazanlar,da yok,yorumcularin,da giki cikmiyor,her ne hikmetse.Ahmet Emin olayi sir oldu gitti.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKET



Anket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR



All Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   e-mail: kardjalinews.media@gmail.com   Webdesign: SWS