Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7583 Lv.
GBP GBP 2.2627 Lv.
TRL TRL 0.2951 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
24 Haziran 2019
HABERLER » Kırcaali
Belediye İdaresi Çalışmalarının Daha Etkili Olacak

Belediye İdaresi Çalışmalarının Daha Etkili Olacak

31 Ocak 2013

“Kırcaali Belediyesi İdari Sisteminin Çalışmalarını Düzenleme ve Çalışabilirliğini Artırma” Projesinin başlıca amaç ve faaliyetleri, basın toplantısında Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis ve projenin yönetmeni olan Belediye İdaresi Sekreteri Sezgi Bekir tarafından tanıtıldı.

Basının önünde Hasan Azis, Kırcaali Belediyesinin hibe anlaşmalı projeyi geçen yılın Ekim ayında başlattığını belirtti. Projenin toplam değeri 108 676.04 Levadır; bunlardan %85’i Avrupa Sosyal Fonu, %15’i ie Bulgaristan Cumhuriyeti’nin ulusal bütçesi tarafından sağlanmaktadır.

Belediye Başkanı: “Bu projenin gerçekleştirilme amacımız, belediyedeki idari bölümlerin teşkilat gelişimini sağlayarak Kırcaali Belediye İdaresi çalışmalarını daha etkili kılmaktır” dedi. Belirttiklerine göre bu proje, 2011 yılı sonlarında başlatılan “Belediye Politikalarının Oluşması, Gerçekleştirilmesi ve Denetlenmesi için Kırcaali Belediyesindeki İlgili Kişiler Arasında Etkili İş Birliği” Projesinin bir devamıdır.

Proje Başkanı Sezgin Bekir, 12 ay boyunca gerçekleştirilecek olan projenin altı faaliyeti hakkında bilgi verdi.

Projenin organizasyon ve yönetim faaliyetleri başlatılmıştır. Üç kişilik bir ekip oluşturulmuş, gerçekleştirecek şirketin ihalesi başlatılmıştır. Faaliyetlerden biri Kırcaali Belediyesi İdaresinin çalışma analizinin yapılması ile ilgilidir. Bunun için yapısı gözden geçirilecek, başlıca süreçleri ve bünyesindeki bölümlerin bağlantıları incelenecektir. Proje dahilinde idari bölümlerin ve çalışma süreçlerinin optimizasyonu için önlemler listesi de hazırlanacak.

Sezgin Bekir: “İşten çıkarma söz konusu değildir, her görevlinin gerçek görevlerini gözden geçirip görev alanı fonksiyonlarını ayırmaktır” dedi. Kırcaali Belediyesi çalışma süreçleri analizi ve var olan yöntem, prosedür ve iç kurallarının da ele alınıp analizler hazırlanacağını belirtti. Elde edilen sonuçlara dayanarak, belediye idaresinin çalışma süreçlerinin organizasyonu ile ilgili teşkilat değişiklikleri önerileri ve önlemleri hazırlanacaktır. Bu faaliyetin sonucu olarak ise Önerileri Gerçekleştirme ve Belediyenin Bütçe Tasarısına Önerileri Dahil Etme Haritası hazırlanacaktır.

“Kırcaali Belediyesi İdari Sisteminin Çalışmalarını Düzenleme ve Çalışabilirliğini Artırma” Projesinin dahilinde belediye idaresi çalışanlarının eğitimi ve iki yuvarlak masa da gerçekleştirilecektir. Proje 11.10.2013y. tarihinde sona ermesi gerekiyor., No: 12-11-3/11.10.2012 hibe anlaşması ile No: 12-11-3/ 12.04.2012 “Kırcaali Belediyesi İdari Sisteminin Çalışmalarını Düzenleme ve Çalışabilirliğini Artırma” Projesi, BG051PO002/10/1.1-04 İdari Kapasite Operasyonel Programının 1.1 “Etkili Devlet İdaresi Yapısı” önceliğinin I. “İyi Yönetim” alt önceliği tarafından finanse ediliyor.

Kaynak: Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 2324


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   e-mail: kardjalinews.media@gmail.com   Webdesign: SWS