Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7439 Lv.
GBP GBP 2.1822 Lv.
TRL TRL 0.3041 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
21 Temmuz 2019
HABERLER » Balkanlar
Hak ve Özgürlükler Hareketi Lideri Ahmet Doğan'a Karşı Düzenlenen Saldırıyı Kınama

Hak ve Özgürlükler Hareketi Lideri Ahmet Doğan'a Karşı Düzenlenen Saldırıyı Kınama

31 Ocak 2013

Gebze Balkan Türkleri Derneği olarak, “Hak ve Özgürlükler Hareketi’nin (HÖH-DPS)” Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da gerçekleştirilen 19 Ocak 2013 tarihli 8. Olağan Kongresinde, kürsüde konuşma yaptığı esnada silahlı saldırıya uğrayan HÖH Kurucu Genel Başkanı Sn. Ahmet DOĞAN’a karşı düzenlenen çirkin silahlı saldırı girişimini şiddetle kınıyoruz ve reddediyoruz.

Üyelerinin çoğunluğu Türkler tarafından oluşan “Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH)” partisi, demokratik bir ortamda yapılan bir parti kongresinde gerçekleşen bu vahim olayın kabul edilecek bir tarafının bulunmadığını düşünüyoruz. Her zaman olduğu gibi orada yaşamakta olan Türk akrabalarımızın milli birlik ve beraberliğini sağlayacak, beklentilerini karşılayacak, tüm siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel çabayı desteklemeye devam edeceğiz.

Tüm dünya kamuoyu önünde ve demokratik bir Avrupa Birliği ülkesinde gerçekleşmiş olan bu olay, yalnızca bir siyasi lidere düzenlenen bir saldırı değil, Bulgaristan toplumunun demokratik değerleri ve temellerine karşı yapılmış bir saldırıdır. Bu çirkin saldırı, Bulgaristan’daki barış ortamından huzursuz olanların işidir. Küresel güçlerin ve onların taşeronlarının Balkanları kana bulama girişimidir.

Geçmişte vatanımız dediğimiz Bulgaristan’da biz Bulgaristan Türklerin yaşadıklarını, şu an orada hayatını sürdüren Türk ve Müslüman kardeş ve akrabalarımıza yaşatmalarına müsaade etmeyeceğiz. Onların sevinci bizim sevincimiz, onların acısı bizim acımızdır. Benzer olayların bir daha tekrarlanmaması için gerekli tedbirlerin alınması, gerçekleştirilen saldırının tüm yönleri ile aydınlatılması ve gerçeklerin ortaya çıkarılması için konunun takipçisi olacağız. Türkiye Cumhuriyeti yetkililerinin de resmi girişimlerde bulunarak, Bulgaristan Hükümeti’ne gerekli çalışmaların yürütmesi konusunda yardımcı aynı zamanda da takipçi olmalarını diliyoruz.

Bütün olumsuz gelişmelere rağmen, sağduyusunu korumasını bilen HÖH yönetici, delege ve misafirleri, 8.Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi ve yeni parti başkanını seçti. Bulgaristan siyaset hayatında 23 yıldır demokrasi çizgisinden ayrılmayan Hak ve Özgürlükler Hareketi’nin yeni Genel Başkanı Sn. Lütfi MESTAN’ ı kutluyor, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Gebze Balkan Türkleri Derneği,
Yönetim Kurulu

Kaynak:

Ziyaretci sayısı: 3086


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Perperek Der ki... 2013-01-31 22:15:16
Küresel güçlerin ve onların taşeronlarının Balkanları kana bulama girişimidir.
___________________________________

Oha, o kadar da değil ba bırçet... Yani büyük laf söyleme telaşından böyle abes şeyler de söylenebiliyor.
Túrk. 2013-02-01 15:37:54
TÚRK DILINDE VE ULUSAL TÚRK KÚLTÚRÚMÚZDE BIRADER SÓZÚ KULLANILIIR EFENDIIM BIRÇET KELIMESI BULGAR DILINDE KULLANILIR. NEYSE AH BENIM SATILMIS KOPIL DÚSÚNCELI GERB,çi KILLER KUKLALARIM.ve BUNUN SONU KOMPLYO ERIRITIMCILIKTIIR BIZDEN SÓYLEMESI.KENDINIZE IYI BAKIIN DOGULU BATILI GÚNEYLI KUZEYLI DEMEYIIN TOPARLANIIN BIR OLUUUN BIRLIK OLUN DIININIZE VE DILINIZE TÚRKLÚGÚNÚZE HAAKIM OLUN YOKSAAAAAA. PARÇALANIP YOOK OLUYORSUNUUUZ ERITILIYORSUNUUUUZ HABERINIZ OLSUUN.SAYGI VE SEVGILEEEEER.
Mestanli Halki 2013-02-01 16:01:41
Gebze Balkan Turkleri Dernegi yonetimine,arkadaslar ,oynanmis olan bir tiyatro olayindan ya cok etkilendiniz(ya da bilerek gundemi yakalamak icin ,firsat kolladiginizdan olacak ki,kendinizi gundeme getirmek icin yaptiginiz kinamayi cok anlamsiz buluyor ve sizi bizim adimiza ,asla soz almamanizi istiyoruz,SINIFTA kaldiniz ,eksi 60 derecenin altina dustunuz.),ya da gercekleri bildiginiz halde,iste firsat bu firsattir diyerek derneginizin cikarilarini gozetliyerek (bulgaristan Turklerini yasamlarini bilmenize ragmen bu gune kadar hic sesinizi cikarmadiginiz bir ortamda birden taraf tutarak ,kinama metni hazirliyarak ,gundemde kalmak isteginizi anlamis degiliz),sacma sapan ,gercek disi olayra destek cikarak yalniz kendinizi kandirmis oluyorsunuz.Son yillarda bulgaristan Turklerinin yuzde sekseni ,uc ogun yemegini ,bir ogune indirdiklerinden(yiyecekleri olmadigindan dolayi)haberiniz vermi dir DERNEKCI arkadaslar.Dernekler guclulerin yaninda degil ,fakir fukara HALKININ yaninda yer alanlar,HALKININ acilarini ,sikintilarini,ugradiklari somuruleri kamuoyuna bildirmekle gorevlerini ifa eden kuruluslara ancak ve ancan dernekciler denir,sizin gibi capulculara degil.
İZMİRLİ 2013-02-01 18:16:15
BENDE KINIYORUM OSALDIRI SADECE AHMET DOĞANA DEĞELDİ BUTUN TURKLERE ÇOOOOOOOK GEÇMİŞ OLSUN BAŞKAN ALAAH SENİ BİZE BAĞAŞLADI
fes 2013-02-01 18:22:38
Dallama ve Korman'ı destekleyenler bu suikast olayını bir tiyatro olarak niteliyor. Onlara göre Doğan ve fes bu olayı planladılar ve her şey planladıkları gibi tıkır tıkır işledi.

Bu iddiaları ortalıkda dururken, saldırganı öyle vahşice niye dövüyorsunuz diye başka bir tezi savunmağa başladılar. Olsun çelişkiye düşmekten korkmayanlar için her şey mümkündür.

Bence suikasttı ergenekoncular planladılar. Olmaz diye bir şey yok.
Gıcalılar 2013-02-01 21:18:45
Salak FES . Ahmet Doğan'ı öldürmek isteyen kongrede mı yapacak geri zekalı. Sen ancak genel başkanın kafasını koparırsın.
Sizler zaten HÖH/DPS bu duruma getirdiniz. İlla komünistler partiyİ idare edecekler. ETMEYECEKLER fes. Bunu böyle bilesin. Hepiniz partiden KOVULACAKSINIZ. Sonunuz yakındır.
...... 2013-02-01 22:10:14
HÖH neden ve nasıl çöktü hep beraber gördük demekki millette uyandı komunizmın son kalıntıları bunlar olsa gerek gönül isterki birde suratlarına tükürmek acaba sabunda isterlermi?
Halkin sesi 2013-02-01 22:19:41
Fes dallama dedigin insanlar sayesinde bu gun Turkiye,de varsin.O gibi yigit insanlara dil uzatmayi birak,Halkimizin,bulgaristan Turklerinin bulundugu trajedi yasamlarindan,cektikleri sikintilardan konus,ajanlara ,hirsizlara,Turk dusmanligi yapanlara yalakalik yapmayi birak.Boyle hakaret etmeye devam edersen bir gun gelir pismanligin da fayda etmez,alcak yaratik.
fes 2013-02-01 23:32:40
Hayır, laga luga yapacağınıza parmak bastığım çelişkiyi düzeltseydiniz daha şukar olurdu bence. Tiyatro olsaydı döverken Allah yaratmış derler, ağız burun ters dönmezdi. Değil mi ama? Akıl var mantık var.

Evet, dediğiniz doğru; ben bir kumanisttim aga. Komunistiçeski manifest'i okudum mesela. "Edin prizrak brodi iz evropa" diye başlıyor. 1847 Marks'la Engels ortaklaşa yazmışlar.
Balkan Masası üyesi. 2013-02-01 23:57:39
Balkan Masası üyesi. 2013-01-31 00:21:25
Korman ve Kasım Beyler hala uyanamamışlar. Terörü kınamayan, hele bu ortamda onu destekliyor anlamına gelir. AAAAAhhhh, aaaahhh çok yanlış. Korkarım, evirir çevirirler yine Türklerin üzerine atarlar. İşte o zaman iki Türk partisinin arasında kan davası başlamış demektir. Küresel güçler zaten bunu istiyor. Bu terörün arkasında büyük güçler var. Ahmet Doğan bütün tespitleriyle AB’NİN Batısının AB’NİN Doğusunu nasıl sömürdüğünü ve o ülkelerin kimlik ve ulusal değerlerini batıda nasıl kaybettiklerini ince bir dille tespit ediyor.
Eski Doğu Avrupa’nın başına gelecek olanlar Rus zamanından çok daha kötü olacak. Doğu Avrupa uyanır da AB içinde hak ettiği konumu alırsa pek ala. Batılılar sanmasınlar ki; NATO oraya girmekle orası onların oldu. Gün gelir NATO Doğu Avrupa’dan kuzu, kuzu çıkar. Ahmet Doğan AB’YE yol haritası gösteriyor. Bu da onların hoşuna gitmiyor. AB’NİN bu günkü uyguladığı sömürü politikaları sadece AB’NİN birkaç büyükbaşının çıkarlarına yarıyor. Oysa geleceği kaybettiklerinin farkında mılar acaba? Ahmet! Keşke bütün ajanlar Orlin Zagorski gibi değil de, senin gibi olsaydı. Çok ilginç; kendi ajanlığını örtbas etmek isteyenler hep Ahmet’e saldırıyor. Sıra onlara gelmeyecek sanıyorlar. Ahmet’in bir hayatını okuyun, anlamaya çalışın. Sebep ve sonuçlarını araştırın ve sonra yargılayın. Biz Türkiye’dekiler, Ahmet’i Türkçe hitap etmiyor diye yargılıyoruz da; Lise, üniversite ve felsefe eğitimini Türkçe mi aldı sanki? Gidin suçluyu 1950, 60 ve 70’li yılların Türk politikacılarında arayın. İstanbul’da Jivkov’un kitapları yapılan kültür antlaşmaları doğrultusunda çarşaf, çarşaf satılırken, Bulgaristan’da basılan Atatürk’ün kitapları sadece göstermelikti ve onlarda kilitli dolapların içinde bırakıldı. Türk dışişleri görevlileri bunları zamanında niye tespit edip, gerekeni yapmadı. Elimizde belgeler var. T.C. başbakanı Bulgaristan ziyaretindeyken ve hem de Varna’dayken o gece Türk köyleri basıldı isimler değiştirildi. Bu yapılanlar sadece dokuz saatte konsolosluklara bildirildi. O zaman seyyar telsiz telefon yoktu ki hemen bildirelim. Türkiye’den çıt çıkmadı. Asimilasyon gümbür, gümbür yüzyıl önce başlayıp geldi. Türkiye hep uyudu. Bunlar açık, açık konuşulacak. Ahmet Doğan bir sebep değil, sonuçtur… Öyle Türkiye’den ahkâm kesmek çok kolay, gidin Bulgaristan’da politika yapın da görelim…
Korman ve Kasım’a sesleniyorum; hemen terörü kınayın. İster onu Ataka’ya karşı yapmış olsunlar. İyi terör, kötü terör yok. Terör terördür. Demokrasi ve hukuku çiğneyen ve toplumu ayrımcılığa yönlendiren siyasilere de yine hukuk içinde mücadele vereceksiniz. Sizin İzmir ve Bursa toplantılarınıza katıldım. Sustum ve sadece izledim. Acemi ve duygusallık içindeydiniz. Türkiye’de görüştüğünüz kişilerin sırlarını bile koruyamadınız. Korman neyse daha çok genç. Siz, Kasım, cezaevinde siyasi olarak yargılanmış ve HÖH 17 yıl ikinci adamlığını yapmış biri olarak gerekli olgunluğu göremedim. Beni bağışlayın. Ok yaydan çıkmış artık. Partiyi kurdunuz. Hayırlı olsun. Elbette ki az çok oy alacaksınız. Siyaset çok garip. Öyle olacak ki; ailenin erkeği size, kadını ise rakibine oy verecek. Eğer rakiplerine karşı siyasi ahlakı, kültürü ve hoşgörüyü gösteremezsen, işte o zaman en büyük bölücü olmuş olursun. Çünkü aile bölündü. Biz Türkler aşiret değiliz. Eşlerimiz bizimle eşittir. Ailenin her bireyinin kişisel görüşü ve hakları vardır. Eşlerimiz bizim yoldaşımızdır. Kuma’sızdır bizim eşlerimiz. Biz Türk’üz, Allah’ın varlığını bin, iki bin sene önce değil, otuz bin yıl önce keşfettik
Gaziler 2013-02-02 11:33:16
Izmirli konusacaksan kendi adina konus,o sopar ajanini Savayi Buyuk Allahim biz Turk Halkindan uzak tutsun,ve balasini da versin.Bulgaristanda Turkluk yok olma tehlikesi ile karsi karsiya ,sen kalkmis o dale denilen sopari savunuyorsun,onu cok seviyorsan evine al ailende birlikte pistirik oynarsiniz yalaka izmirli.Birde bir bayanimiz var,guzel mi guzel ,duduk calmasini iyi ogrenmis cok yakinda klarnet oturmesinide ogrenecek,adi fesiye hanimdir cok guzel oldugundan nazar degimesin diye fes tasiyor,bir puskulu egisik onu da en yakin bir zaman icersinde takariz.
Siyasi mahkumlar 2013-02-02 14:06:11
EY provaketor organizasiyoncular,bizleri SEHIT edenleri ,ceza evlerinde,belene temerkuz kampinda yillarca iskence edenleri,Halkimiza senelerce kan kusturan toteliter Jivkov rejiminde hayatta kalanlardan ve onlara yardim ve hafiyelik yapan (dps yonetimindeki soysuzlardan,hirsizlardan,kucuk yastaki kizlarimizi baskalarina para karsiligi peskes cekenlerden , delikanli genclerimizi uyustrucuya mahkum edenlerden),mahluklari ne zaman kinayacaksiniz,asil kinanacak konu budur.Vitosa sarayindaki amed dalesini ,kerkenez tayfasinin ,kan emici hirsiz cetesini ne zaman kinanacak,kinayacaklar.Uc kez sampiyon olmus bir boksior ,eline cocuk oynucagi tabanca ile amed dalesine suikast yapmismis ,hadi ulan,bu ucuz senaryo tiyatrosunu bizlere yutturacaginizi mi sandiniz,halk dusmanlari sizi,maymun gozunu acti ,artik kepek yemiyor bonfile istiyor,anladinizmi ajan,hirsiz ,uyusturucu cete baslari.
fes 2013-02-02 18:35:25
Kimdir bu siyasi mahkümlar, bilmek isteriz. Kazındığnda ardından Boykocular çıkmasın sakın. Hot zot fikirlerin pomiya gibi ortalığa dökülmesinden kuşkulu bir durum sezinleniyor.

Varnalı marnalı, aliş usta, haberturk, deliormanlı v.s bilazerler siyasi mahkü mu oldu şimdi?
Túrk. 2013-02-03 17:46:46
Anasina sattigim Dallama Sallama Sahte Siyasi Mahkúmlari Varnali Kúpsúz Mahlukaati ,Sahte Haber Túrk Pezevengi , Marjinel Deliorman sapugu sizlerin kim olduklarinizi ve nekadariyla Túrkçemizi hiç bilmiyorcasinadek bozuk olarak konustugunuzu ve ne kadar Bulgarci yalakalari oldugunuzuda biz BG,Túrk halki çook iyi biliyoruz Maskeyle siz hiç bir kimseyi kandiramazsiniz biz Túrklerden size kanacak insaanlarimiz yook Kendinize Maske takmaya çalismayiniz oysa kendi tuzaginiza kendiniz dúsersiniiz.Biz Tilkilerden kúmes bekçisi yapmayiiz kisligimizi tilkilere teslim edipte kendimizi aç açik birakmayiiz, akillidir benim milletiim,siz birakin o ancayi gancayi insan olun terbiyeli olun dúrúst olun bulgarlarla dost olun fakaat kendinizi iyi ve dúzgún koruyun kendinizi Fevkaalya koruma altinda tutunuuz.Eeey Túrk milleti seni senden baska koruyaan olmaaz bir oluun birlik olun Kurtlar bu gún sakin kópege dónúsmús durumda yanilmayiin ve dúsúnún kii Birlikten gúç dogar demistir Atalarimiiz ayrimcilik kurtlarara yem olmak demektiir unutmiyaliim.
Bulgaristan Gazileri 2013-02-03 23:12:06
Turk Halkinin sembolu KURT,tur,dps yonetiminde agentler,hirsizlar,hainler cakal,dir,Halkimizin dusmanidir.Bizler Bulgaristan Turklerinin Yigitleri,gecmiste katil Jivkov rejimine karsi bas kaldirip basardiysak,simdi de dps ,hoh yonetimindeki cakallari oyle,yada boyle HALKIMIZDAN uzaklastiracagiz,haberiniz ola ,cakal yalakalari.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   e-mail: kardjalinews.media@gmail.com   Webdesign: SWS