Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Almanya İçişleri Bakanı Hans-Peter Friedrich, Bulgaristan ve Romanya’nın Schengen Bölgesi’ne girmesine karşı çıkıyor

Almanya İçişleri Bakanı Hans-Peter Friedrich, Bulgaristan ve Romanya’nın Schengen Bölgesi’ne girmesine karşı çıkıyor

03 Mart 2013

Friedrich, Spiegel dergisine yaptığı açıklamada, Romanya ve Bulgaristan’ın bu konuda bir oylama yapılmasını diretmeleri durumunda bu girişimin Almanya’nın vetosuyla başarısızlığa uğrayacağını belirtti.

Schengen Bölgesi’nin genişletilmesinin, temel koşulların yerine gelmesi durumunda vatandaşlar tarafından kabul gördüğünü ifade eden Friedrich, "Şu anda durum öyle değil" ifadesini kullandı.

Bulgaristan ve Romanya’dan yoksulluk sebebiyle diğer ülkelere gidenler konusunda önlemler almayı planlayan Friedrich, her AB ülkesi vatandaşının serbest dolaşım düzenlemesi çerçevesinde işinden veya eğitiminden dolayı istediği üye ülkede kalabildiğini, ancak sadece sosyal yardım almak isteyen ve serbest dolaşım hakkını kötüye kullanan kişilerin etkili bir şekilde bundan alıkonulması gerektiğini kaydetti.

Bu kişilere yaptırım uygulanmasını isteyen ve bunu Brüksel’de yapılacak toplantıda teklif edeceğini belirten Friedrich, "Bu, örnek olarak geri gönderdiğimiz kişilere yeniden giriş yapabilme yasağının getirilmesi olabilir" dedi.
AB ülkelerinin adalet ve içişleri bakanlarının Perşembe günü bu konuyu görüşmek için Brüksel’de toplanacakları kaydedildi.

Kaynak: aa


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS