Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
15 Haziran 2021
HABERLER » Dünya
TÜRKİYE BURSLARI. EĞİTİM İÇİN TÜRKİYE

TÜRKİYE BURSLARI. EĞİTİM İÇİN TÜRKİYE

05 Mart 2013

150’den fazla ülkeden öğrenci ağırlayan Türkiye, uluslararası standartlarında eğitim veren üniversitelerinin kapısını “Türkiye Bursları”yla tüm dünya öğrencilerine açmaktadır.

Türkiye üniversitelerinde, istenilen bölümlerde geniş kapsamlı burs imkânıyla alınacak eğitim, dünya öğrencilerine yeni bakış açıları kazandırmakta ve kariyerlerinde onları avantajlı kılacak bir donanım sağlamaktadır.

Türkiye Bursları, ülkemizde yükseköğretim seviyesinde öğrenim görecek öğrencilere verilen karşılıksız burs programlarından oluşmaktadır.

Türkiye Bursları’nın amacı, ülkemiz ile diğer ülkeler arasındaki ilişkilere geliştirmek ve insan-odaklı bir yaklaşımla, küresel bilgi yüküne katkıda bulunmaktadır.
Türkiye Burslusu olmaya hak kazanan öğrenciler, ülkemiz üniversitelerinde, akademik geçmişlerine uygun bir bölümde öğrenim gördükleri süre boyunca burslandırılırlar.

Türkiye Bursları’nın sağladığı imkânlar şu şekildedir:
• Aylık burs ödemesi

Aylık burs ödemesi, her ay için şu miktarlardadır:
- Önlisans için 500 TL. (yaklaşık 282,50 USD)
- Lisans için 500 TL. (yaklaşık 282,50 USD)
- Master için 750 TL. (yaklaşık 423.75 USD)
- Doktora için 1.000 TL. (yaklaşık 565 USD)

• Barınma
Türkiye Burslusu öğrenciler, devlet yurtlarında ücretsiz olarak konaklayabilmektedir. Bu imkândan faydalanmak istemeyen öğrenciler, ücretini kendileri karşılamak üzere farklı konaklama imkânlarını kullanabilirler.

• Üniversite harcı
Türkiye Burslusu öğrenciler, akademik başarı ve yeteneklerine uygun olarak yerleştirildikleri üniversitelerin eğitim ücretlerini ödemezler.

• Sağlık giderleri
Türkiye Burslusu öğrenciler, sağlık güvencesi altındadırlar.

• Türkçe dil eğitimi (1 yıl)
Türkiye Burslusu öğrenciler, Türkçe bildiklerine dair belge ibraz etmedikleri takdirde, 1 yıl süreyle profesyonel öğretmenler tarafından Türkçe eğitimi alırlar. Türkçe eğitimi aldıkları süre boyunca, tüm burs imkânlarından faydalanmaya devam ederler.
• Gidiş – dönüş ulaşım masraflarına katkı

Türkiye Burslusu öğrenciler, ülkemize ilk geldiklerinde ve öğrenimlerini tamamladıktan sonra ülkelerine dönüşlerinde, ulaşım masrafları için para yardımı alırlar.
Başvurular yalnızca internet aracılığıyla yapılmaktadır. Diğer gerekli bilgilerin edinilebileceği adresler şunlardır: www.turkiyeburslari.org , www.trscholarships.org
Başvuruları kabul edilen öğrenciler, yüz yüze ya da iletişim araçları kullanılarak gerçekleştirilecek bir mülâkata alınırlar. Mülâkata ait bilgiler, adaylara, bildirdikleri e-mail adresleri aracılığıyla ulaştırılır.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS