Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7725 Lv.
GBP GBP 2.27 Lv.
TRL TRL 0.3079 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
11 Aralık 2019
HABERLER » Dünya
Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev: “Geçici hükümetin tam kadrosu Anayasa’da belirlenen sürede ilan edilecek”

Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev: “Geçici hükümetin tam kadrosu Anayasa’da belirlenen sürede ilan edilecek”

07 Mart 2013

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan basın açıklamasına göre, Brüksel’de görüşen Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev ile Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Martin Schulz, “Şu andaki Bulgaristan’da zorluklar ekonominin büyümesi ve işsizliğin kontrol edilmesi için tedbirler alınmasıyla giderilebilir” diye vurgu yaptılar. İkisinin gelecek Parlamento seçimlerinden önce ülkemizde durumu ele aldıkları açıklandı. Brüksel’de çalışma ziyaretinin sona erdiği iş görüşmesinden sonra Cumhurbaşkanı, “Bulgaristan’da yeni seçimlere ve gelecek 42. Halk Meclisi tarafından yeni hükümet kuruluncaya kadar olan geçici dönemle ilgili bazı konuları görüştük. Seçimlerle ilgili bazı hususları ve Avrupa Birliği üyesi bir ülkeye yakışan adil ve dürüst seçimler yapılması için ne gibi önlemler alınmasını konuştuk” diye bildirdi.

Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, Martin Schulz ile ortak yaptığı basın açıklamasında, “Geçici hükümet, daha önce de Bulgaristan tarihinde olduğu gibi görevini yerine getirecek” diye kesin kanaat getirdi. Sayın Plevneliev, daha ilk günden yeni Parlamento’da önemli kanunlar üzere çalışılmaya başlanması için vatandaşların problemleri belirtecekleri, çözüm yollarının bulunacağı ve somut sorumlulukların üstlenildiği bir olumlu seçim kampanyası olacağını ümit ediyor.

AP Başkanı, geçici hükümetin istikrar koşullarında çalışacağını ümit ediyor. Martin Schulz, “Cumhurbaşkanı zor bir ödev karşısında bulunuyor, gelecek haftalarda AP’nun destek vereceğini garanti ediyorum” dedi.

Schulz,”En iyi hükümet, halktan geniş bir destek gören, Meclis’te büyük bir çoğunluğa sahip, vatandaşların geniş yetkileri sonucunda kurulandır” diye vurguladı.

Bir gazetecinin sorusuna cevap olarak, Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev: “Geçici hükümetin tam kadrosu Anayasa’da belirlenen sürede ilan edilecek”, dedi.

Cumhurbaşkanı, Bulgaristan’da sorumluluklar üstlenebilecek yeterli derecede profesyoneller olduğunu söyledi. Sayın Plevneliev, “İşini layıkıyla bitirmeleri için onlara ve herhangi başka bir hükümete şans verilmesini umuyorum” diye sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanı’nın ifadesine göre 42. Halk Meclisi’nin güçlü ve resmi gerçek bir hükümet kurma iradesine sahip olması gerekiyor. Bu hükümetin halkın geniş desteğini alarak reformlar yapıp, ciddi kararlar alması lazım. Cumhurbaşkanı Plevneliev, basın önünde tekrar Avrupa Komiseri Kristalina Georgieva’nın Brüksel’deki angajmanlarını yerine getirmeye devam edeceğini söyledi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS