Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Resmi Murat, Ardinolu kadınlara birer gül sundu

Resmi Murat, Ardinolu kadınlara birer gül sundu

08 Mart 2013

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Resmi Murat ile Yerel Meclis Başkanı Sezgin Bayram, toplumsal hayatın tüm sektörlerini temsil eden 200’den fazla kadını “Perla” restoranında düzenlenen kutlama resepsiyonuna davet ettiler.

Belediye Başkanı, kadınların bayramını kutlayarak, güzel dileklerde bulundu. Resmi Murat, “Yüzlerinizde daima neşe ve sevinç olsun, kalpleriniz sevgiyle dolsun, sevin ve sevilin!” diye dileklerde bulundu. Başkan, her bir kadına birer gül hediye etti.

Kadınlar adına Mehriban Ardalieva, Resmi Murat’a onların Başkan’ı olarak hayatlarından bir parça olduğu için teşekkür etti. Mehriban Ardalieva, “Biz Ardino kadınları sizin gibi Belediye Başkanımız olduğu için çok şanslıyız. Kadınlara gösterdiğiniz sıcak ilgi, problem ve sıkıntılarımıza duyarsız kalmamanız, olumlu ve yapıcı diyaloga açık olmanız bizi gerçekten mutlu ediyor” dedi.

Hristo Smirnensk Meslek Lisesi’nde Bulgarca öğretmeni Emilya Gazenova, Uluslararası Kadınlar Günü’nde Belediye Başkanı’nın onlara özel dikkat göstermesinin bir gelenek haline geldiğini kaydetti. Gazenova, “Burada bulunan tüm kadınlar onun bu davranışına önem veriyoruz. Bu davranışı sadece bir beyefendi tarafından değil, çağdaş dünyada kadının rolünün gittikçe arttığının farkında olan iyi bir toplumcunun davranışı olarak kabul ediyoruz” diye sözlerine ekledi.


Kaynak: Güner ŞÜKRÜ


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS