Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Lütfi Mestan: “Yeni hükümetteki kilit bakanlar Boyko Borisov’un adamları”

Lütfi Mestan: “Yeni hükümetteki kilit bakanlar Boyko Borisov’un adamları”

13 Mart 2013

Hak ve Özgürlükler Hareketi Genel Başkanı Lütfi Mestan yeni hükümet kadrosunun açıklanmasından sonra, “Bu geçici kabine için iyi olan şey Boyko Borisov’un yönetime son vermesidir” dedi.

Sayın Mestan, “Cumhurbaşkanından beklenen hükümet kadrosunun her hangi bir partiyle angaje olmamış olmasıydı. Fakat geçici hükümet için tam böyle şüpheler var. Geçici Başbakan Marin Raykov ve 3 bakan daha Boyko Borisov yönetimi sırasında atanmışlardır” diye kaydetti.

HÖH Başkanı, “Geçici Başbakan, İvan Kostov kabinesinde de Bakan Yardımcısı görevinde bulundu. Bu hükümetin Borisov ile Kostov’un oluşturduğu ortak bir hükümet olduğunu söylemiyoruz. Fakat Marin Raykov’un siyasi angajmanlarının iki kabinede olduğu biliyoruz. Bir bakan daha Petya Pırvanova da İçişleri Bakanı Tvetan Tsvetanov’un ekibindeydi. Bundan dolayı bu kabinedeki kilit bakanlara bakılırsa, geçici hükümetin Boyko Borisov’un bakan yardımcılarından oluştuğu söylenebilir” diye ileri sürdü.

HÖH lideri, yeni hükümetin Merkez Seçim Komisyonu’na bağlı “Bilişim Hizmetleri” kuruluşunun kadrosunu tamamen yenilemesini isteyeceğiz. Böylece bu kabinenin gerçekten dürüst seçimler yapılmasına yönelik çalışmalar yürüttüğü ortaya çıkacak” diye vurguladı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS