Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Ardino’da HÖH Kadın Kolları kuruldu

Ardino’da HÖH Kadın Kolları kuruldu

20 Mart 2013

Ardino’da kurulan Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Kadın Kolları ilk oturumunu gerçekleştirdi. Resmi konuklar arasında HÖH İlçe Teşkilatı Başkanı İzzet Şaban, Belediye Başkanı Resmi Murat ve Yerel Meclis Başkanı Sezgin Bayram hazır bulundular.
İzzet Şaban, katılımcıları HÖH Merkez Kurulu’nun 42. Halk Meclisi için milletvekili adayları gösterip seçilmesine ilişkin 14 Mart 2013 tarihli kararıyla tanıştırdı. Bayanlar, 4 isim söylediler.

Forum sırasında bayanlar, yurt içinde ve yurt dışına geziler, Ardino bölgesindeki tarihi ve kültürel yerlere ziyaretler gerçekleştirmek, ülkede başka HÖH Kadın Kolları teşkilatlarıyla temaslara geçmek gibi gelecek etkinlikler için birçok fikri ele aldılar.
El sanatları konusunda beceriler geliştirmek için eğitim alınmasına dair fikirler de tartışıldı. Teşkilata yeni üyeler de kabul edildi.

HÖH Ardino Kadın Kolları Başkanı Zülfiye İbramova, Dr. Ahmet Doğan’ın himayesinde gerçekleştirilen BUKET 2013 müsabakalarıyla tanıştırıp, beceri ve yetenek gösterilmesi için mükemmel bir fırsat olarak bayanların girişime katılmaları çağrısında bulundu.
Başkan Resmi Murat, bayanları simgesel bir anlam taşıyan 8 Mart’ta organize edilerek, teşkilatı kurmalarından dolayı tebrik etti. Resmi Murat, “Teşkilatta kaynaşma olması için birbirimizi desteklememiz lazım, ancak bu şekilde başarılar elde edilebilir” dedi.

Kaynak: Güner ŞÜKRÜ


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS