Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Dünya
Balkan Türkleri'nden seçim zirvesi

Balkan Türkleri'nden seçim zirvesi

22 Mart 2013

Kocaeli, İstanbul ve Yalova illerinde faaliyet gösteren 12 Balkan Türkleri Derneği Gebze'de toplandı. Gebze Balkan Türkleri Dernek Başkanı Hüseyin Uslu ve yönetim kurulunun ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Makedonya Göçmenleri Derneği adına Fuat Bilici, Tüm Balkan Türkleri Derneği adına Mustafa Dülger, Rumeli Kültür ve Dayanışma Derneği adına Selahattin Balkan, Kocaeli Balkan Göç. Derneği (BAL-GÖÇ) adına İlhan Topaloğlu, Bal-Türk Çayırova Şubesi adına Ekrem Şen, Gebze Balkanspor Kulübü adına Necati Şen, Gebze-Darıca Bal.Türkleri adına Gülmüfer Hacı, Yalova Balkan Türkleri Derneği adına Lütfü Özgür, Kartal Balkanlılar Derneği adına Olcay Özgön, Sultanbeyli Bal-Göç derneği adına Ali Kılıç ve Karamürsel Rumeli Türkleri Derneği adına da Salih Akkuş katıldı.

BAŞKANLAR: " SOYDAŞLARIMIZ TÜRKİYE'DE OY KULLANABİLECEK!"

Gebze Balkan Türkleri Derneği Başkanı Hüseyin Uslu'nun açılış konuşmasının ardından sırasıyla tüm konuklara tek tek konuşma sırası verildi. Konuşmacılar özellikle 12 Mayıs'ta Bulgaristan'da yapılacak olan Genel seçimleri için Bulgaristan vatandaşı olup da Türkiye'de yaşayan soydaşların oy kullanmaları gerektiğinde görüş birliğine vararak, Türkiye'de de geçmiş seçimlerde olduğu gibi seçim sandıklarının açılması ve kurulması için tüm hazırlıkların sürdüğünü belirttiler. Konuk dernek başkanları, konuşmalarında çifte vatandaş olan soydaşlarımıza bir çağrıda da bulunarak herkesin bu konuda bilgi formlarını doldurmaları gerektiğini belirttiler.

ÖZGÜR: " TÜRKLER ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYOR!"

Toplantıda çok önemli bir konuşma yapan Yalova Balkan Türkleri Derneği Başkanı ve aynı zamanda Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi Marmara Temsilcisi Lütfü Özgür, Bulgaristan'da demokrasiye geçilmesine rağmen halen Türkler için çok zor bir ülke olduğunu söyledi. Özgür: " Bugüne kadar Bulgaristan'da Türklük için çok şehit verdik, çok zor koşullardan geçtik. Bizim işadamlarımız yerine Bulgarlar artık Bulgaristan'a İngilizler ve Almanların gelmesini istiyor. Yani Bulgaristan'da kısacası Türk olmak çok zor. Onun için oradaki birliğimizi korumak için çok kapsamlı bir çalışma yapmamız lazım. Önümüzdeki 12 Mayıs seçimlerinde mutlaka hepimizin oy kullanması lazım" dedi.

Kaynak: Yılmaz IŞIK-GEBZE/TÜRKİYE


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS