Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kültür, Eğitim ve Sanat
Bursa Valisi Sayın Şahabettin HARPUT, BAL-GÖǒü Ziyaret Etti

Bursa Valisi Sayın Şahabettin HARPUT, BAL-GÖǒü Ziyaret Etti

03 Nisan 2013

Bursa Valisi Şahabettin Harput Derneğimizi ziyaret ederek faaliyetlerimiz hakkında bilgi aldılar. BAL-GÖÇ Genel Başkanı Doç. Dr. Yüksel Özkan tarafından bilgilendirme yapılırken, Balkanlar’daki Türk ve akraba toplulukların sorunları dile getirildi.

BAL-GÖǒün soydaş ve akraba toplulukların yanında her zaman taraf olduğunu belirten Başkan Özkan, Bulgaristan’da yakın zamanda yapılacak olan seçimlerle ilgili Bursa’daki Bulgaristan Konsolosluğuyla temas halinde olduklarını ve kendilerine bu süreçte işlerini kolaylaştıracak her türlü lojistik desteğin sağlanmasına yönelik işbirliği için Konsolos Dimitır Hadjiyev ile bilfiil görüştüğünü söyledi.

Bursa Valisi Harput ise, Balkan göçmenlerinin sadece Bursa’da değil, Türkiye’nin diğer bölgelerinde de ekonomi, eğitim vb… alanlarda örnek çalışmalarda bulunarak, Türkiye’ye ivme kazandırdıklarını söyledi. Vali Harput BAL-GÖǒün ve Federasyonu’nun takdir edilen çalışmalara imza attığını dile getirerek, Balkan ülkeleriyle Türkiye arasında bir köprü görevi üstlendiğini vurguladı.

Bursa Valisi Sayın Şahabettin Harput’un yanı sıra, Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta da ziyarete eşlik etti.

Kaynak: BALGÖÇ


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS