Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Türkiye'den Bulgaristan'a 30 yeni tren vagonu

Türkiye'den Bulgaristan'a 30 yeni tren vagonu

11 Nisan 2013

Türkiye Vagon Sanayi A.Ş.'nin (TÜVASAŞ) ürettiği 30 lüks yataklı vagon Bulgaristan Devlet Demiryolları'na (BDJ) teslim edildi.

Bulgaristan Ulaştırma, Bilişim, Teknoloji ve Haberleşme Bakanı Kristiyan Krıstev, beraberindeki uzmanlarla düzenli seferlere başlamak üzere standardizasyon sertifikası bekleyen vagonları teftiş etti.
Bakan Krıstev, vagonların kullanım sertifikasının ay sonuna çıkması ve 1 Mayıs'tan itibaren hizmete girmelerinin beklendiğini söyledi.

TÜVASAŞ Genel Müdürü Erol İnal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bulgaristan ile 2008 yılında imzalanan sözleşmenin gereğini yerine getirmekten memnuniyet duyduğunu belirterek, "Vagonlarımız tüm Avrupa standartlarına uygun" diye konuştu.

TÜVASAŞ Pazarlama Daire Başkanı Erdal Aba da Bulgaristan'a teslim edilen vagonların son teknoloji ve en kaliteli malzeme ile yapıldığını söyledi. Bulgaristan'a 5'i engelli kişilerin kullanabileceği toplam 30 vagon teslim ettiklerini belirten Aba, vagonların "Uluslararası İletilebirlilik İçin Teknik Şartlar" olarak bilinen Avrupa normlarını karşıladığını kaydetti.

Vagonların toplam bedelinin 32 milyon 205 bin avro olduğu öğrenildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS