Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7725 Lv.
GBP GBP 2.27 Lv.
TRL TRL 0.3079 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
14 Aralık 2019
HABERLER » Kırcaali
HÖH lideri Mestan:"Kimseye yapmayacağımız şeylerin sözünü vermeyeceğiz"

HÖH lideri Mestan:"Kimseye yapmayacağımız şeylerin sözünü vermeyeceğiz"

13 Nisan 2013

Bulgaristan'da Türklerin çoğunluğunu oluşturduğu üçüncü büyük siyasi güç konumundaki Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) seçim kampanyasına, partinin gençlik kollarının organize ettiği mitingle başladı.

Hak ve Özgürlükler Hareketi lideri Lütfi Mestan'ın da katıldığı Kırcaali'deki mitingde, partinin tüm seçim bölgelerindeki listelerinde yer alan adaylar tanıtıldı.

Mestan, mitingde yaptığı konuşmada halkı, ülkede siyasi forumlarda Bulgarca dışında başka dil kullanmak yasak olmasına rağmen, Türkçe olarak selamladı.

"Kimseye yapmayacağımız şeylerin sözünü vermeyeceğiz" diyen Mestan, Bulgaristan'da yapılacak erken seçimin ülkenin kaderini köklü bir şekilde değiştirebileceğini söyledi.

"Bulgaristan'da demokrasi yeniden inşa edilecek"

HÖH'ün en güçlü olduğu yer olarak bilinen Kırcaali'de konuşan Mestan, 12 Mayıs'ta Bulgaristan'da demokrasinin yeniden inşa edileceğini belirtti.

İktidardaki GERB partisinin, gençlere, iş sektörüne ve bütün insanlara eziyet çektirdiğini ve sadece kendi menfaatini düşündüğünü ileri süren Mestan, "Gençlerin vereceği enerji ile ülkede hem özgürlük hem de güvenliğin geri döneceğine inanıyoruz. HÖH olarak olumlu bir kampanya yapacağız. Bugün Bulgaristan'ın hoşgörü merkezi olarak bildiğimiz Kırcaali'de biz, ulusal bir parti olarak karşınıza çıkıyoruz. Aday listelerimizde Bulgaristan'da yaşayan tüm etnik gruplar temsil edilmiştir. Bulgaristan’da etnik olmayan tek partiyiz. Bu kampanyada sevgi nefreti yenecek. Artık kimse bizlere eziyet çektiremeyecek" diye konuştu.

"Tarihi seçim"

HÖH lideri Mestan, ülkedeki seçimin "Tarihi nitelikte" olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Bulgaristan'da seçim sonrası tek partili hükümet kurulamayacağını açık olarak söyleyen tek parti biziz. Ayrıca, ülkemizde krizden çıkış yolu bulmak üzere koalisyon hükümeti formülü isteyen tek parti yine biziz. Artık kimse tek başına iktidar olmak istemezken, siyasi rakiplerimiz bunu hala itiraf etmekten çekiniyor. Bizleri zor günler bekliyor. Krizden çıkış kolay olmayacak. Ancak ortak hiç bir yanımız olmayan, ırkçı ve aşırı milliyetçi ATAKA partisi gibi bir partiyle asla işbirliği yapmayacağız."

Türkiye'de yaşayan göçmenlerden 2009 yılında büyük destek aldıklarını belirten Mestan, "Bu kez de verecekleri destek kredisini önümüzdeki 4 yıl içerisinde faizi ile birlikte kendilere iade edeceğimizi bilsinler" diye konuştu.

Mestan, oyların bölünmemesini isteyerek, "Seçmenimiz bilinçli bir şekilde kalbi ve vicdanı ile bize destek vereceğine inanıyorum" dedi.

Siyasi konuşmaların ardından halk oyunları ekipleri ve pop müzik grupları konser verdi.

Binlerce HÖH taraftarın katıldığı mitingin ardından, milletvekili adayları Kırcaali Şehir Parkı'na fidan dikti.

Kaynak: Anadolu Ajansı


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Menekşe 2013-04-13 20:55:42
İyi akşamlar Kırcaali!!!
Petya Raeva'yı birisi uyarsın-kıyafeti herzamanki gibi hiç uygun değil. HÖH partisinin PR çok iyi olduğunu biliyorum, uyarın Kiril Gunçev'in "yavrusunu"..
Soydaş 2013-04-13 23:21:49
Kırcaali'de Türk kardeşlerimin birlik ve beraberliğini görmekten mutlu oldum.Bu seçimlerde bölücülere imkan vermeyeceğiz. 40 numara ile 40 milletvekili seçeceğiz.
Perperek Der ki... 2013-04-13 23:34:19
"Bulgaristan'da demokrasi yeniden inşa edilecek"
_________________________________________

Türklerin hükümet dışı olduğu bütün seçenekler demokrasi dışıdır.
ali 2013-04-13 23:39:25
HÖH oy verenlere sesleniyorum yeni partiden 2 veya 3 vekil seilsin HÖH 25 30 vekilinden daha iyi iş yaparlar.bu hainlere oy verilmez yalancılara oy yok.
emir 2013-04-14 00:46:38
Petya Raeva ile bir kaç sene önce Amerikan dış işleri bakanlığının bir eğitim programına katılmıştık, kendisi iyi birisidir, ayrica bulgar değil millettir , müslüman adını alır umarım uygun bir zamanda. Stolipinovo'dan çıkıp buralara gelmek kolay olmadı kendisi için, Allah başarılarının devamını getirsin. Filibe- Harman mahallesinde ki kuzeni de imamlik yapmakta.
Varnalı 2013-04-14 00:50:12
MOLDOVA CUMHURİYETİNİN TARAKLI BÖLGESİNDE YAŞAYAN 3 BİN ETNİK KÖKENLİ BULGAR,KÜLTÜREL VE BÖLGESEL ÖZERKLİK ALMAK İÇİN KOLLARI SUVAYIP FALİYETE GEÇMİŞLER VE RESMİ BAŞVURULARINI YAPMIŞLAR .(13.04.2013 tarihli 24 çasa ve trud gazetelerinden)
BULGARİSTAN CUMHURİYETİNDE YAŞAYAN BİR MİLYON ETNİK TÜRK,ÖZERKLİK KONUSUNDA BU GÜNE KADAR NE GİBİ FALİYET'TE BULUNDULAR.BİLENLER,BİLMEYENLERİ BİLGİLENDİRSİNLER
Menekşe 2013-04-14 09:55:42
Günaydın Kırcaali!!!! Güneşli bu Pazar gününde çıkın güzel parkınızda dolaşın.....dönüşte pazardan meyve almayı da unutmayın :-)))
BEYTULLAH 2013-04-14 15:02:14
BULGARISTAN TURKLERININ DE ARTIK BIRANELERDE LAKIRDAMAYI HAK SANARAK UYUMAKTAN VAZ GACME ZAMANI GELMISTIR, BU ISLER UCBES TURKU VE DANSIN OTESINE GITME ZAMANI GEDI VE GECIYOR. BG.TURKU ARTIK KENDI OKULLARINI KENDI BAYRAGINI VE KENDI DILLINI RESMI OLARAK KULLANMA HAKKINI ALMALIDIR. BG.TURKU ARTIK BUTUN VARLIGI BIRA VE KABAPCE UZERINE TASARLANMIS BIR TOPLULUK OLMAKTAN KURTULMALI. ARTIK BIZ VARIZ DIYE BILMELIYIZ VE ONUMUZE ATILAN UC BES ALDATMACA KIRINTILARLA YETINMMEMEYI OGRENMELIYIZ. SAYGILARLA BEYTULLAH.
Cevabi. 2013-04-14 15:08:51
Varnali Moldovanin Tarakli bólgesinde Sadece Bulgarlar Degilde Hristiyaan Gagavuz Túrkleri ayni isleri yaptilar.Iste O Gagavuz Túrkleri Sizin Varna tarafindada çogunlukta Sen birinci onlari yola koyda Bizler ne yapacagimizi Otonommu oluruz baska ne oluruz O bizim Bulgar yónetimine baglidir Ya Birlik Demokrasi Milliyetçige hayir Yada Otonom. o zamana baglidir.Zamani gelince Onu ancak biz kendimiz dusúnecegiz Ona Zamaan gerekir
Bursa. 2013-04-14 15:43:38
Biz Anadoluluyuz, Biz Anadoludan geldik Balkanlara ve ebeddiyyende Anadolulu kalacagiz bizi hiç bir kimsenin bólmeye gúcú yetmeez biz Ozel Kiyaafetimizle Kúltúrúmúzle irf ve adetlerimizle baska hiç bir kimseye benzemeyiiz biz sirf Osmanlinin Torunlariyiz bunu bóyle bilene.
varnalıya 2013-04-14 17:50:13
saçmalamışsın her halde iki limonata içtin olur böyle şeyler baktığımızda konuyu bile saptırmışız
Tarafsız 2013-04-14 22:10:49
varnalıya 2013-04-14 17:50:13
saçmalamışsın her halde iki limonata içtin olur böyle şeyler baktığımızda konuyu bile saptırmışız

---------------------------------------------------------------------

Ne saçmalaması ba arttik, hateş olmayan yerden duman çıkmaz.

Bulgarcan vasa Georgi Arabaciev'in yazısını okuyuver.

Arabacıev dingosu öz be öz TÜRK olan Gagauzları bulgarlara yamamış.

http://news.ibox.bg/columnist/id_434617157
Seyko 2013-04-14 22:49:58
Beytullah kardeşimizin dediklerine aynen katılıyorum.Ayrıca ben şunu belirtmek istiyorum bu yanlızca Kırcaali bölgesinde yaşayanlarla olmaz,bütün bulgaristanda özellikle kendini müslüman hissedenlerin desteklemeleri gerekir,oyların bölünmemesi için heb beraber el,ele HÖH;ti diyelim.Saygılar.
apoli 2013-04-15 20:15:26
mestan sen önce şunu açıkla 1984-85 olaylarında kaç kişinin canına okudun? millete bilsin senin ne mal olduğunu gerçeklerden kaçma emin ol daha fazla oy toplarsın desenki kırcalıya deniz getireceğim bu millet sana inanır yinede gerçekleri açıkla
Tarafsız 2013-04-16 10:25:11
apoli, emin ol Adaköy'ün en bozulmuş TÜRK'ü bile A. Doğan'dan bin kat iyidir! Bence yeni genel başkanlı HÖHe son bir şans daha verilmeli, zaten bg. bir yıl sonra yine seçime gider. Bundan sonra bg'de istikrarı tesis etmek çok zor olzcak, 12 mayıstan sonra kurulacak hükümetin ömrü çok kısa olur diye tahmin ediyorum.
turk. 2013-04-16 15:55:41
Apoli Sen O Komunistleri aptalmi zannettin onlar Ozamanlara kadar biz Turkleri ne için okuttular Emek sayipi yaptilar iste gelecekte Asimilasyon kampanyalarinda kullanmak kolay olsun diye bizim okumus Muallim Doktor Parti yonetiminde olanlari APK çalisani Sanayicisi Muasebecisi Agronomu hatta Brigadirleri dahi gúçlú insanlarimizi bize karsi hedef aldilar Karsi gelenleri ise Hemen islerinden ettiler seninle benim gibi çobanlari ne yapsinlarki bizim elimizdeki sopayi alip bizim popomuza çevrttiler karsi gelenleri Beleneye veya Çesitli sehir ve bulgar kóylerine súrgún ettiler. Zamana uydurdular Simdi ise Zamaani yenilemek bizim lehimizedir Birlik Birlik Birlikten gúç dogar El ele Omuz omuza hep beraber Hedefe .Hedef Túrklugúmúz Kiyaafetimiz,Irf ve Agaffetlerimiz Sahsi Diini Bayramlarimizve ayricilikla Genç nesiirlerimiz içindir Saygideer Soydaslarim.
tosçalı 2013-04-16 17:56:12
DPS ye oy yokkkkkkkkkkkkk
TOSÇALI 2013-04-17 01:08:06
Peki o zaman kime vereceksin Tosçalı;?Bulgarla birlikte seçime giren ov lu evli ortalada gezen Korman a mı?Tama normal bir zaman da ben herkezden fazla eleştiririm DPS yi.Ama gün birlik günü.Ha diyebilirsin ki DPS nin içinde de bulgar var evet.Biserovlardır bilmem kimdir.Ama en azından bu bir Türk partisidir.Adı Türktür.Genel başkanı ov lu evle dolanmaz ortalarda.Ha ajanmış.Evet olabilir.Bu onların ayıbıdır.Bunu da açık söyliyeyim.Dps yi böyle şeylerle eleştirin.Türklerin haklarını savunmadı diyin.Ama yok Mestanın Makazası,Hasan Azizin arazileri,Doğanın Gorno ardası ...
Sanki Türkiyede durum farklı.Bak bakalım milletvekillerinin mal varlıklarına...Bu zaten Bulgaristan adaletinin işdir.Bizim değil.Adam parayı bulmuş diye kıskanmaya gerek yok.Adam Makazayı geldi Kırcaaliye açtı.Vratsaya,Vidine değil.Birde Türkiyeden eleştirenler var.Sen de o zaman Kırcaaliye geldiğinde gitme oraya tepkini koy o zaman.Nasıl isterse öyle bulsun.Bu onun miğdesi kaldırıyorsa bize laf düşmüyor...
osman 2013-04-19 09:10:41
kanka o halde AZERILER TURKMENLER Rus ekisi aldinda kalmis soydaslar onlar ne oluyor HEPSI OV lu onlar daha mi az TURK gordum de CAHILLIGIN de bu kadarna az rastlanir herhalde

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS