Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Kasim Dal Ankara Ziyaretinde Bulundu

Kasim Dal Ankara Ziyaretinde Bulundu

11 Nisan 2013

Hürriyet ve Şeref Halk Partisi (HŞHP) Başkanı Yardımcısı Kasim Dal, Ankara’ya gerçekleştirmiş olduğu ziyarette önemli ve anlamlı görüşmelerde bulundu.
Kasim Dal, Ankara’da Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek, Bulgaristan Dostluk Grubu Başkanı Mustafa Öztürk ve AK Parti Genel Başkan yardımcısı ve Dış İlişkiler Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu ile 12 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerle ilgili olarak temaslarda bulundu.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Kasim Dal’a başarı temennilerinde bulundu.

AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek yapılan ziyarette 12 Mayıs Bulgaristan seçimlerinin Bulgaristan için hayırlı olmasını dilerken Kasim Dal’a başarılar diledi.

Bulgaristan Dostluk Grubu Başkanı Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk ile de görüşen Kasım Dal, Bursa’daki göçmenlerin oylarının çok önemli olduğu ve seçim sürecindeki çalışmalar hakkında karşılık bilgi alışverişi yapıldığı öğrenildi ve Bursa'da yapılan toplantılar hakkında da görüşen Öztürk ve Dal seçimlerin iki ülke arasındaki ilişkileri iyi yönde etkilemesini umut ettiklerini belirttiler.

AK Parti Genel Başkan yardımcısı ve Dış İlişkiler Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu ise Bulgaristan ziyareti sonrası Kasim Dal ile görüşerek başarılar diledi ve Bulgaristan ziyaretinde azınlık haklarının üzerinde duran Çavuşoğlu bu hususta da konuştukları açıklandı.

Ak Parti grup toplantısına katılan tek yabancı misafir olan Kasim Dal Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile de grup toplantısı öncesi görüştüğü öğrenildi. Başbakan Erdoğan HŞHP Başkan Yardımcısı Kasim Dal’a seçimlerde başarılar dilerken seçimlerin iki ülke içinde hayırlı olmasına vurguda bulundu.

Kasim Dal’a Ankara ziyaretinde eşlik eden İstanbul milletvekili Hüseyin Bürge ile beraber gerçekleştirdikleri ziyaretlerin Türkiye’nin Kasim Dal’a tam destek olduğunu açık bir şekilde ortaya koyuyor. Yaklaşan seçimlerde seçim pusulasının 6 numara ile yarışlara katılacak olan HŞHP seçim öncesi anlamlı ziyaretlere Bulgaristan'da devam etmesi bekleniyor.

Kaynak: HŞHP


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS