Künye E-gazete
 
KIRCAALÝ HABER
 15 YAŢINDA
DÖVÝZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arţiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kýrcaali
HÖH’ten Dulovo’da gövde gösterisi, Bulgaristan’ı 40 numaralı oy pusulası ile temizleyecekler

HÖH’ten Dulovo’da gövde gösterisi, Bulgaristan’ı 40 numaralı oy pusulası ile temizleyecekler

20 Nisan 2013

Kuzey Bulgaristan’ın dört bir yanından akın eden yaklaşık 10 000 bin genç, Harekete destek verdi.

Hak ve Özgürlükler Hareketi Dulovo’da,“Hak ve Özgürlükler Hareketi ile özgür ve güvenli Bulgaristan için” sloganı altında Ulusal Gençlik Buluşması düzenledi. Etkinlik, HÖH seçim kampanyasının bir parçası olarak, Bulgaristan’da yaşayan gençlerin bugününe ve geleceğine vurguda bulunmayı amaçlıyor.

Buluşma Dulovo Belediye binası önünde, “Birlik” meydanında düzenlendi. Kuzey Bulgaristan’ın dört bir yanından, yaklaşık 10 000 genç etkinliğe akın etti. Genç insanların etkinliğe gösterdiği büyük ilgi, HÖH Silistre İl Teşkilatının 2011 Yerel Seçimlerde aldığı kötü sonucun ardından hız kazandığını ve önümüzdeki seçimlerde de en büyük unsurlardan biri olacağını kanıtladı.

Buluşmanın konukları arasında HÖH Başkan Yardımcıları Ruşen Riza, Hristo Biserov ve Filiz Hüsmenova, Razgrad Seçim Bölgesi parti liste başı milletvekili adayı Hasan Ademov ve HÖH Gençlik Kolları Başkanı İlhan Küçük yer aldı.

HÖH, Silistre Seçim Bölgesinin milletvekilli adaylarını tanıttı. HÖH’ün Silistre Seçim Bölgesi liste başı milletvekili adayı, 41. Millet Meclisi milletvekili Ramadan Atlalay. Listenin ikinci sırasında, HÖH Dulovo İlçe Teşkilatı Başkanı Nevin Hasan, üçüncü sırasında ise HÖH Silistre İl Teşkilatı Başkanı Nasuf Nasuf bulunuyor. Milletvekili aday listesi tanıtıldıktan sonra, parti liste başı milletvekili adayı Ramadan Atalay, şehrin merkezinde bulunan park alanına ağaç dikti.

"12 Mayıs'ta zafer bizi olacak"

HÖH Silistre liste başı milletvekili adayı Ramadan Atalay, binlerce kişinin önünde “12 Mayıs’ta zafer bizim olacak” dedi. Devamında Atalay “Saatlerini ayarlayabilmeleri için, diğer siyasi partiler HÖH’e bakıyor, ancak bu meydanda 10 000 kişinin olduğuna da bakmaları gerekiyor” dedi.

“Gençler için çalışacağım”

Milletvekili adayı listesinin ikincisi Nevin Hasan “Ben gençler ve onların gelişimi için çalışacağım” sözleriyle kalabalığa seslendi. Nevin Hasan ““Tüm açık kalpliliğimle ve büyük bir sorumlulukla huzurlarınızın önüne çıkıyorum. Dedelerimizin, bizim ve çocuklarımızın doğduğu yerde, Bulgaristan’da hak ve özgürlüklerimiz için savaşmaya devam edeceğiz” dedi.

“HÖH’ün güçlü olduğu taktirde, Bulgaristan da güçlü”

HÖH Başkan Yardımcısı ve Dobriç Seçim Bölgesi liste başı milletvekili adayı Ruşen Riza “HÖH’ün güçlü olduğu taktirde, Bulgaristan da güçlü” sözleriyle toplanan kalabalığa seslendi. Riza “Üç kez ardı ardına büyük bir “HAYIR” dememiz gerekiyor: Boyko Borisov’un yönetimine, Bulgaristan’ın başarısızlığına ve işsizliğe” dedi. Buluşmaya katılan kalabalığı, Dr. Ahmed Doğan’ın adına selamladı.

“Bizim için, HÖH için, insanın özgürlüğü ekmek kadar önemli”

HÖH Başkan Yardımcısı ve Avrupa Parlamentosu milletvekili Filiz Hüsmenova “Bizim için, HÖH için insanın özgürlüğü ekmek kadar önemli” diye seslendi. GERB’in demokrasi karşıtı iktidarına yönelik çanların çalmaya başladığını ifade etti ve bu yönetim sonucu, Bulgaristan’ın savaş sonrasına benzer bir enkaza dönüştüğünü belirtti.

Etkinlik, Deliorman’ın dört bir tarafından gelen dans ve müzik gruplarının gösterileriyle devam etti. Aynı zamanda park temizliği ve ağaç dikme etkinlikleri de düzenlendi.

Kaynak: haber.bg


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS