Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Gümülcine’deki Yunanistan – Bulgaristan yolu çalışmaları başladı

Gümülcine’deki Yunanistan – Bulgaristan yolu çalışmaları başladı

22 Nisan 2013

Yunanistan’ı Bulgaristan’a bağlayacak Gümülcine’deki (Komotini) yol çalışmalarına yeniden başlandığı öğrenildi.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde maaşlarını alamayan şirket çalışanları yüklenici firma “İonios Kataskevastiki” şirketi aleyhine ihtiyati tedbir talebiyle dava açmıştı. Duruşmada şirket yetkilileri ise 10 milyon euro’luk kredi için yapılan başvurunun onaylandığını ve bankadan kredinin alınmasıyla birlikte çalışanların maaşlarını ödeyeceklerini dile getirmişlerdi.

Elde edinilen bilgilere göre, şirket yetkilileri ile çalışanlar arasında yapılan pazarlıklar sonucunda anlaşma sağlanırken, İonios Kataskevastiki şirketi bankadan çektiği kredi ile geçen hafta başlarında çalışanların yaklaşık 10 aylık ödenmemiş maaşlarının bir bölümünü ödedi.

Böylece çalışanların geçen hafta ortasından itibaren yeniden işbaşı yaptığı bildirildi. Yolun tamamlanması için geriye kalan bölümün, toplam yolun %10’un da altında kalan bir kısmını oluşturduğu kaydedilirken, yaklaşık 1-1,5 aylık bir çalışma sonrasında yol çalışmalarının tamamlanacağı değerlendirmesi yapılıyor.

2006 yılı sonlarında ihaleye çıkarılan projeyi 2007 Temmuz ayında İonios Kataskevastiki şirketi kazanmıştı. 88 milyon 509 bin euro bütçeli ve ESPA programı tarafından finanse edilen yol çalışmalarının 2010 yılında tamamlanması öngörülüyordu. 23 km uzunluğundaki yol, kuzey ve doğu bölüm olmak üzere iki hattan oluşuyor. Yolun kuzey bölümü Gümülcine’yi Yunanistan - Bulgaristan sınırlarıyla birleştirirken, güney bölümü ise Kozlüköy’ü (Karidia) Egnatia Otobanı ile birleştiren yoldan oluşuyor.


Kaynak: trakyadan.com


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS