Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kapitan Petko Voyvoda Meslek Lisesi’nden öğrenciler, Türkiye’den yaştaşlarına misafir oldular

Kapitan Petko Voyvoda Meslek Lisesi’nden öğrenciler, Türkiye’den yaştaşlarına misafir oldular

28 Mayıs 2013

Kırcaali Kapitan Petko Voyvoda Elektronik Teknik Lisesi’nde Comenius sektörel programı gereğince gerçekleştirilen „Wir lernen gesund zu leben!“ projesi sona ermektedir. 17-22 Mayıs 2013 tarihlerinde Türkiye’de ortak okullar arasındaki son görüşme yapıldı.

Görüşmede 9 B sınıfından Zeki Bilal, 10 V sınıfından Denis Belev ve 11 B sınıfından Yuliya Kovaçeva yer aldılar. Öğrenciler, ev sahipliği yapan okuldan yaştaşlarının evlerine yerleştirildiler ve böylece Türkiye’de yaşayış tarzıyla tanışma fırsatı buldular.

Programa Eskişehir’den ortaklar ilginç faaliyetler dahil etmişlerdi. Farklı ülkelerden katılan öğrenciler Türkiye’nin kültürü ve tarihi hakkında bilgi sahibi oldular.

Resmi karşılama töreninden sonra her bir okul, “İşte ve Serbest Zamanda Sağlıklı Uğraşılar” konulu çalışmasını tanıttı. Workshop düzenlendi ve katılımcıların cam figürleri yapımı süreçleriyle tanışıp kendilerinin de cam figürleri yapma şansı oldu. Görüşmeye yerel iktidar temsilcileri de katıldı. Grup yöneticileri ile Eskişehir Belediye Başkanlığı temsilcisi arasında resmi bir görüşme gerçekleştirildi.

Çalışma programında İstanbul, Bursa ve Eskişehir’de kültürel ve tarihi yerlerin ziyareti dahil edildi. Görüşme öğretmen, öğrenci ve öğrenci kabul eden ailelerin katıldığı bir tartışma toplantısıyla sona erdi. Projede ortak teşkilatların tüm temsilcilerine katılım belgesi sunuldu. Görüşmeden elde edilen sonuçlar tartışılıp değerlendirildi, projenin gerçekleştirilmesi açısından genel değerlendirme yapıldı.

Projenin gerçekleştirilmesi Kırcaali Kaptan Petko Voyvoda Meslek Lisesi’nden öğrencilere çeşitli ülkelerden akranlarıyla ve onların yaşam tarzıyla tanışmalarına fırsat verdi. Yaptıkları iş ve proje faaliyetlerinin gerçekleştirilmesine katılmakla öğrenciler tüm açılarından sağlıklı yaşam tarzını tanımış oldular.

Avrupğa’nın farklı kesimlerinden akranlar arasında sürdürülebilir ilişkiler kuruldu. Ortak okullardan öğretmenler, yeni yetişenlerle çalışmaları bakımından edindikleri profesyonel ve özel deneyim değişimi yapma imkanı buldular. Katılımcılar Almanca ve İngilizce üzere edindikleri dil becerilerini arttırdılar.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS