Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.2015 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
19 Nisan 2021
HABERLER » Kırcaali
Bulgaristanlı Türkçe Öğretmenlere Bilgi Paylaşımı

Bulgaristanlı Türkçe Öğretmenlere Bilgi Paylaşımı

03 Temmuz 2013

Türkçenin doğru ve etkili kullanımını sağlamak amacı ile Güney ve Kuzey Bulgaristan'dan 40 öğretmen Danişment Eğitim ve Dinlenme kampında misafir edildi. Edirne İli Danişment Eğitim ve Dinlenme Kampında eğitim ve dinlenme maksatlı olarak hazırlanan faaliyet programı doğrultusunda misafir edilen öğretmenlerle “Türkçe Okuma Yazma, Öğretim Yöntem ve Teknikleri” ve "Yaratıcı Drama" konularında bilgi paylaşımında bulunuldu. Edirne Alperyazoğlu Ortaokulu Matematik Öğretmeni Refik Şahin’in yönetici ve Edirneli eğitimcilerin öğretim görevlisi olarak görev aldığı eğitim faaliyeti Haziran ayında iki grup şeklinde gerçekleştirildi. Güney ve Kuzey Bulgaristan Türkçe Öğretmenleri Derneklerinin belirlediği 40 öğretmen 17-21 Haziran 2013 tarihleri arasında Edirne İli Danişment Eğitim ve Dinlenme Kampında misafir edildi. Beş günlük eğitim programında Türkçe Okuma Yazma Öğretimi İle Öğretim Yöntem ve Teknikleri konularında hizmetiçi eğitim verildi. Katılımcı öğretmenler yapılan faaliyetle ilgili yeterlilik sınavından geçirildikten sonra katılım sertifikası verildi. Öğretmenlere “Türkçe okuma yazma öğretimi” ile ilgili olarak materyal desteği de sağlandı. 24-28 Haziran 2013 tarihlerinde de Güney ve Kuzey Bulgaristan’dan 4 öğretmen ve 36 öğrenci Yaratıcı Drama konusunda hizmetiçi eğitim ve katılım sertifikalarının verildi. Her iki grup katılımcılarına da Çanakkale ve Edirne gezileri düzenlendi.

Yapılan faaliyetler, Edirne Valiliği, Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Eğitim Denetmenleri Başkanlığı, İl Özel İdaresi, Danişment Eğitim ve Dinlenme Kampı Müdürlüğü gibi kurum ve kuruluşların işbirliği ve desteğiyle gerçekleştirilmiştir.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS