Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.2015 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
19 Nisan 2021
HABERLER » Kırcaali
II. Uluslararası Hukuk Eğitim Programı Başlıyor

II. Uluslararası Hukuk Eğitim Programı Başlıyor

16 Temmuz 2013

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından ikincisi düzenlenen Uluslararası Hukuk eğitim Programı 25 Ağustos - 1 Eylül 2013 tarihleri arasında Ankara ve İstanbul’da gerçekleşecek.

Eğitim Programına, yurtdışında ikamet eden ve bu ülkelerde bulunan hukuk fakültelerinde lisansını ve/veya yüksek lisansını tamamlamış ya da bu ülkelerde hukuk alanında doktora eğitimine devam eden, T.C. vatandaşı veya kaybettirme halleri dışında vatandaşlıktan çıkmış olan kişiler başvurabilecek.

Adalet Akademisi, Ankara Üniversitesi Avrupa Topluluğu Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATAUM) ve Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nin işbirliğiyle düzenlenecek olan programda katılımcılara ders saatlerini ve konuları içeren sertifika da sağlanacak.

24 Haziran 2013 tarihinde başlayan II. Uluslararası Hukuk eğitimi Programı’na katılmak isteyenler http://www.ytb.gov.tr/hukuk internet adresinden programlar hakkında detaylı bilgi edinebilecek ve elektronik başvurularını yapabilecek.

Dersler interaktif katılım ve bilgi alışverişine açık olacak

Programda öncelikle milletlerarası tebligat ve adli yardımlaşma, kanunlar ihtilafı, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi sisteminde temel hak ve özgürlükler ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin yapısı incelenecek ardından da Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararları ışığında temel hak ve özgürlüklerin değerlendirilmesi yapılacak. Ayrıca, Türk Vatandaşlarının AB Hukukundan doğan hakları ve ABAD'ın konuyla ilgili kararlarının tahlilleri de ele alınacak.

Mesleki kariyer için olanaklar genişletilecek

Konferans, seminer, gezi ve bilgilendirme toplantılarının da düzenleneceği programda, Türkiye’de hukuku oluşturan ve uygulayan kurumlara ziyaretler de gerçekleştirilecek. Programa katılanlar hem birbirleri ile hem de Türkiye’de uluslararası alanda hukuk hizmetleri sunan kurumların temsilcileri ile tanışma fırsatı yakalayacak.

Program hukuk alanında uluslararası çalışma olanaklarını ve usullerini tanıtarak hak ve özgürlüklerin uluslararası düzeyde korunma mekanizmaları konusunda da kapsamlı bir bilgilendirme yapmayı amaçlıyor.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS