Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.2015 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
19 Nisan 2021
HABERLER » Kırcaali
2013 „İslami – Eğitime“ Yardım Kampanyası

2013 „İslami – Eğitime“ Yardım Kampanyası

31 Temmuz 2013

Bulgaristan Cumhurriyetin Başmüftülüğünün öncelikli hizmetlerinden biri islami eğitimdir. Ülkemizin demokrasiye geçişinden itibaren islam dinini benimsemiş herkezi – inanç, ibadet ve ahlak konularında aydınlatmak ve hizmetler sunmaktalar. Yaklaşık 50 yıllık bir yasaklıktan sonra, eğitim ve hizmet alanında birlikteliğimiz sonucu elde edilen başarılarımız hepimizi gururlandırmaktadır. Ancak eğitim son durağı olmayan bir mecburiyettir. Günümüz dünya çocuklarının ve gençlerinin en büyük eksiklikleri – ahlak bozukluğu, aile içi ve çevresinde olanlara saygısızlık, kötü alışkanlıklarla başbaşa kalmalarıdır. Bu durumdan kurtulmaları için resmi okullarda verilen eğitim gerekeni becerememektedir. Çocuklarda şiddet ve cehaletlik ciddi bir sorun haline gelmiştir. Bizler ortaklaşa yaptığımız hizmetlerle çocuklarımızın ve gençlerimizin kendi dillerini, tarihlerini, kültürlerini, kimliklerini, örf ve adetlerini öğrenip onlarla yaşamalarını sağlamaktır. Bunu başardığımızda gençlerimizin çalışkan, doğru ve adaletli olmasını, ailesine, arkadaşlarına, komşusuna, milletine ve vatanına saygılı davranmalarını, hoşgörüyü benimsemiş bireyler olarak yetişmelerine büyük katkımız olacaktır.

Başmüftülük tarafından 2007 yılından beri düzenlediğimiz „islami – eğitim“ yardım kampanyamız, artık bir geleneğimiz olmuştur. Ülkemizin ekonomi krizde olmasına rağmen, her geçen yıl toplanan yardımlarda artış gözlenmektedir. Bu durum yönetmenliğimizi fazlasıyla ümitlendirmiştir, bu da müslüman topluluğumuzun dinine bağlı ve duyarlı olmasının göstergesidir. Başmüftülük eğitim şubesi her yıl toplanan yardımı yüzde yüz islami eğitim hizmetinde kullanmaktadır. En başta yıllık ve yaz Kuran kursları,

• İlahiyat liseleri ve Yüksek İslam Enstütüsü başarılı öğrencilerine burs ödemeleri,
• Devlet okullarında Din dersi öğretmenlerine ders ücreti
• Ustina, Delçevo, Velingrad ve diğer eğitim merkezlerinin ihtiyaçlarına
• Öğrenci – öğretmen seminerlerine.
• Broşur ve dini kitaplar yayınlarında v.s.


Her yıl müslümanlar dergisinde toplanan yardım ve paylaşımı bilginize sunulmaktadır. Başmüftülük olarak bu katkılarınızdan dolayı sizlere şukranlarımızı sunar, Yüce Allah’tan sizleri mükafatlandırılmanızı dua ederiz. Tüm ülke müslümanlarının başmüftülüğümüzce düzenlenen 1-7.08.2013 tarihlerinde düzenlediğimiz İslami Eğitim Kampanyasına imkanlarınız çerçevesinde gayretlerinizi bekleriz. Tüm müslümanlara hayırlı ramazanlar, gelecek ramazan bayramınız mübbarek olsun temennilerimizle.

Hüsein KARAMOLLA
Eğitim Dairesi Sorumlusu

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS