Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7583 Lv.
GBP GBP 2.2627 Lv.
TRL TRL 0.2951 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
24 Haziran 2019
HABERLER » Bulgaristan
Ote'nin Bulgaristan Birimi Globul'un Satışı Tamamlandı

Ote'nin Bulgaristan Birimi Globul'un Satışı Tamamlandı

01 Ağustos 2013

Yunanistan telekom şirketi OTE'nin, Bulgaristan birimi Cosmo Bulgaria Mobile'ın (Globul) ve telekom perakende birimi Germanos Telecom Bulgaria'nın Norveç'in Telenor şirketine satışıyla ilgili işlemlerin tamamlandığı bildirildi.

Yunanistan telekom şirketi OTE'nin, Bulgaristan birimi Cosmo Bulgaria Mobile'ın (Globul) ve telekom perakende birimi Germanos Telecom Bulgaria'nın Norveç'in Telenor şirketine satışıyla ilgili işlemlerin tamamlandığı bildirildi.

OTE'den yapılan açıklamada, satış işleminin yetkili makamlarca onaylanmasının ardından, Globul ve Germanos Telecom Bulgaria'nın Telenor'a devredildiği belirtildi.

Satıştan elde edilen 717 milyon avronun "son derece çekici" bir fiyat olduğu ifade edilen açıklamada, bununla OTE'nin borçlanmasında 2 milyar avroluk bir azalma sağlanacağı kaydedildi.

OTE grubunun mali işler sorumlusu Babis Mazarakis, "Globul'un satışının, OTE'nin prefinansmanıyla ilgili stratejisinde önemli bir adım teşkil ettiğini ve grubun değerini arttırdığını" söyledi.

Türk Telekom'un da bağlayıcı teklif verdiği Globul, 4,6 milyon abonesiyle Bulgaristan'ın ikinci büyük mobil iletişim operatörü. Germanos Telecom Bulgaria ise telekomünikasyon perakendesi alanında faaliyet gösteriyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Ziyaretci sayısı: 2987


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


fes 2013-08-02 07:01:39
Sözde Yunanistan krizde, ama Bulgaristan'da ve Türkiye'de yatırımları devam ediyor; nasıl bir krizse o artık. Diğer taraftan Türkiye'de gözü dönmüş tayyip hayranları Yunanistan çöktü diyorlar başka da bir şey demiyorlar. Kişi başına milli gelirleri 30 bin dolardan 26 bin dolara gerilemiş, bizimkiler çöktü ama diye kendilerini kandırıyorlar.
Tarafsız 2013-08-02 07:15:39
haberi doğru düzgün anlamadan yine aptal aptal yorumda bulunmuşsun, armut.
evropanın gavuru kendi bankaları batmasın diye binbir zorlukla ayakta tutmaya çalışıyorlar yunan ekonumisini. yunanistan'da üretim diye bir şey yok, biz ise haziranda ihracat rekorları kırdık.

haberi bir de burdan oku belki senin için daha anlaşılır olur.

http://news.ibox.bg/news/id_1208444017
fes 2013-08-02 07:29:42
Senin gibi aptal birinin tavsiyesine uyup ben de mi aptal olayım? Bırak kalsın, ben neyi nereden okuyacağımı senden daha iyi bilirim.

Yunanistan'ı avrupa desteklermiş... Bu devirde herkes destekliyor zaten, burada sorun, destek sonucunda ülke yüzecek mi yaksa batacak mı; ona bakmak lazım.

Türkiye'yi on senedir ekonomik olarak destekleyenler karşılık olarak ekonominin kontrolünü tam olarak ellerine geçirdiler ve şu anda akepeye bölünme anayasası yapması için dayatıyorlar.

İhracat tavan yapmadı, tam tersine; azaldı, ithalat ise patladı. Tavan yapan cari açıktır ve ekonomik kriz eli kulağında, geldi geliyorum diyor.

Beni dinle biiraz da o zurna kafana biraz olsun akıl gelsin, saçmalayıp durma.
Tarafsız 2013-08-02 08:50:35
''
İhracat tavan yapmadı, tam tersine; azaldı, ithalat ise patladı.''

takmışın bitarafına erke dönergecini yine uçuyon. 2 günden beri Türkiye'nin ekonomi çevreleri ihracattaki yeni rekorumuzu konuşuyo, senin dünyadan haberin yok, armut.

''Tavan yapan cari açıktır ve ekonomik kriz eli kulağında, geldi geliyorum diyor.''

onümüzdeki yıldan itibaren cari açımız yavaş yavaş kapanmaya başlayacak. ha buraya yazdım.

hiç unutmam 2004 yılında ulusal kanalda program yapan eski savcilardan vur al savaş şöyle diyordu ''siz bakmayın akp'nin doları euroyu düşük tutmasına, üç ay sonra 1 dolar 4 milyonu 1 euro ise 6 milyonu geçecek'' demişti ve o programı izleyen bir süru insan vural savaşın tahminleri doğrultusunda yatırım pozisyonu almış. 4-5 sene sonra odatv'nin bazı yorumcuları vural savaş ve uğur civelek'e ateş püskürüyorlardı ''bizi şukadar bukadar zarara soktunuz, çolumuzun çocumuzun rızkı gitti''diye.

fes, tuttuğun takım ve sürekli izlediğin aynı adamların yönlendirmelerine göre pozisyon alırsan, bu dünyaya sürekli at gözlüğü ile bakarsan, ayakta düzülürsun. unutma, abi nasihatı!
Tarafsız 2013-08-02 09:14:00
''Sözde Yunanistan krizde, ama Bulgaristan'da ve Türkiye'de yatırımları devam ediyor;''

fes, yunanistan şirketi bulgaristan'daki bir varlığını satmış sen bulgaristana yatırım yapıyor diyorsun. senin anten ayarlarınla çok fene oynamışlar bilesin. git kendine bir ince ayar çektir erke motorunun olduğu yerden.
TOSCALI 2013-08-02 09:18:45
Sayın Tarafsız FES (Faşist Ergenekonu Sevenler) ile uğraşma ona laf anlatmaya çalışma 2001 den bu güne kadar bu şahıs ya uzayda yaşadı bilmiyor ya afrikada da ıssız bir adada kaldı ve ondan haberi yok Türkiyedeki gelişmelerden.
TOSCALI nın bir sözü var : "Donmuş betona şekil veremezssin" Bu fes te donmuş beton gibi ne dersen de bunun kafa değişmez.
Tarafsız 2013-08-02 09:33:03
değişmez hemşerim katılıyorum, nato kafa nato mermer...
emir 2013-08-02 10:12:48
Yunanistan'in milli geliri 350 milyar dolardan 250 milyar dolarin altina dustu, bu muazzam bir gerileme, kisi basina gelir 35 bin dolarlardan taaa 22 bine geriledi...Onumuzde ki 5 senede buyume ongorulmuyor... Turkiye'nin ekonomisininde ovunulecek bir tarafi yok, Bulgaristan'dan 10 kat buyuk nufusa sahip Turkiye 150 milyarlik ihracat yapiyor, bulgaristan ise 30 milyar dolar civarinda...Bulgaristan seviyesine gelmesi icin, Turkiye'nin 300 milyar ihracat yapmasi lazim...
Tarafsız 2013-08-02 10:38:02
emir, bulgaristan için verdiğin ihracat rakamları doğru olsa bile yanıltıcı. yunanistan'ın da bulgaristan'ın da ihracatı Türkiye'den aldıkları malları kendi ürüleriymiş gibi avrupa pazarlarına daha kolay pazarlamalarından kaynaklanıyor. yani gyavurcası ortada (fiktif) bir durum var.
emir 2013-08-02 10:50:15
Turkiye'den ancak domates ve lastik don alinir...Geri kalan uretime fiktiv demek mumkun, cunku hep cakma yap boz sanayi, parcalari bir birine ekleyip araba uretimi olmaz...Iran scud fuzelerini sahab diye yutturuyor, Turkiye'de araba, otobus uretiyoruz diye ovunuyor...Millet 100 sene once tanklarla dunya harbi yapmis, bizimkiler 10 sene sonra kendi tankimizi uretmeye basliycaz diye boburleniyorlar, bunlari basari gibi gormek icin aptal olmak lazim. Bogazin altinda iki kilometrelik tup gecidi dunya harikasi sanan, la manche ve ya seikan tunelinden habersiz olanlardir...
Tarafsız 2013-08-02 11:23:39
fiktif derken bulgaristanın ihracatını kast etmiştim.
Tarafsız 2013-08-02 11:24:10
emir, yazdıklarına katılıyorum haklısın, el alemin 100 sene önce ürettiklerini 10 sene sonra üretecek olmamız bile bizi mutlu ediyo. Allah razı olsun, tüm engellemelere rağmen geçte olsa bir yelerden başlıyoruz, hiç yapmamaktan, el alemden satın almaktan iyidir. devrim arabasının başına gelenleri asla unutmayalım.

toprağın 70 metre altında gavurun 5 btane mermer parçası var diye o tüp geçidi bile zar zor yaptırdılar, 4 yıl geciktik.kimsenin böbürlendiği yok emir, uyanık olup bazı şeyleri iyi görmek lazım.
pamukova'da bir tren raydan çıktı diye demir yollarını engellemek için muhalefet başkanı kıyameti kopardı, bunuda asla unutmamak lazım.
TOSCALI 2013-08-02 14:40:37
emir efendi ihracat rakamları ile mi bir ülkenin ekonomik güçü ölçülür. İnsanları cahil mi sanıyorsun sen senin mantalitene göre çin amerika ve almanyadan daha iyi durumda madem ki ihracatta 1 numara demek ki halk daha iyi yaşıyor amerikada veya almanyada bir işci kaç para harcıyor ne kadar kazanıyor. Sana göre çin nin insanını daha iyi yaşıyor madem ki ihracatları fazla.
Bulgaristanla Türkiyeyi gayri safi yurtiçi hasılası na göre karşılaştırsana GSYİH = tüketim + yatırım + devlet harcamaları + (ihracat - ithalat) Türkiye 960 milyar dolar Bulgaristan 96 700 milyar dolar .
İnsanların kafasını yalnış rakamlarla karıştırmıyalım.
TOSCALI 2013-08-02 14:53:26
AKP olmasaydı 2050 de bile başlayamazdık. 100 sene önce millet tank yapmış 100 sene önce millet tank yapılırken bizimkiler ne yapmışlar . nasıl islamı yok edebiliriz nasıl islamın etkisini azaltabiliriz diye üğraşmışlar. Bilim ve Teknoloji üretecek üniversiteler türbanla , cumhuriyet gezi parki mitigleri düzenlemekle kafayı yormuşlar. Mustafa kemal paşa ilk fabrika olarak bira fabrikası kuracağına uçak fabrikası kursaydı ya kim engelledi kurmasını AKP mi .Şu anda yapılanlar tabi ki başarı hem de büyük başarı bunları görmemek için AKP ve din düşmanı emir olmak lazım...
emir 2013-08-02 15:31:21
Geri kalmisligimiz malesef cumhuriyet ile baslamadi, onceden geri kaldigimiz icin imparatorlugumuz param parca oldu...Yoksa ne cumhuriyetciyim, ne kemalist, ama az biraz objektif olmak lazim...Meseleyi sahislara ve devlet sekline yuklemek yanlis. Yaklasik 300-400 senedir geri gidiyoruz biz, sorun milletimizin sorunudur, yoksa ne Ataturk ne de her hangi bir padisah gidisati degistiremezdi, halk yani eldeki malzeme kotu olunca, basta ki ne icraat yaparsa yapsin pek bir sey degismez.
Bulgaristan ekonomisinin durumunu Turk ekonomisinden iyi gostermeye calismiyorum, ama bazi gercekleri gorelim. Bu cok kapsamli bir konu ve cesitli yonlerden ele alinmali, benim bilgim yetmez, - egitim, teknik, siyaaset, tarih, cografya, felsefe, nufus, iktisat gibi kavramlari tarihi perspektiften iyi degerlendirmek lazim.
Ronesans ve sanayi devriminden nasibimizi alamadik mesela...Sanayi olmayinca da aristokrat ve sehirli nufusu gibi adlandirabilecegimiz kisim isci sinifina terfi edemedi.
Daha da kotusu vatan olarak adlandirabilecegimiz Anadolu ve Rumeli cografyasinda ki turkler ulus olmayi basaramimisti ki toplumsal gelisim baslayabilsin... Durum o kadar kotu ki, iki stadyum ve bir havalimanina sevinmek komik...Yoksa son donem padisahlar, pasalar, Ataturk, AKP, CHP...gidisat hep ayni. Turkiye'nin son 10 senede CHP yonetseydi ekonomi asagi yukari gene ayni durumda olurdu, bu dunya genelnde yasanan bir gelimseydi, Turkiye'ye mahsus bir durum degildi...
TOSCALI 2013-08-02 16:42:38
Turkiye'nin son 10 senede CHP yonetseydi ekonomi asagi yukari gene ayni durumda olurdu..
Buna inanan bir Allah kulu var mı buna chp liler bile inanmazlar.
fes 2013-08-02 20:03:23
Yapma yav! Desene yüksek tahsili olmayan tayyip ekonomiyi aldı götürdü değil mi. Cep telefonunu da o icat etti, bilgisayarı keza. Türkiye'de millet hiç uğraşmadı, yan gelip yattı; onların yerine her şeyi tayyip yaptı. Sanayide çalışan onca mühendis, teknisyen hiç bir şey yapmadı, hepsini tayo yaptı. Ya, tayyip olmasa ağzımıza kaşığı bile götüremez açlıktan ölürdük. Değil mi? Gökten zembille indi her şeyi donattı. Ölçü mölçü inanmayın, istatistiğe boş verin ve de sonsuza dek oyunuzu tayyipe verin. Demokrasi, hak hukuk diyenlere ballıca sopası.
Tarafsız 2013-08-02 21:35:12
''fes 2013-08-02 07:01:39
Sözde Yunanistan krizde, ama Bulgaristan'da ve Türkiye'de yatırımları devam ediyor; nasıl bir krizse o artık.''

sen okuduğunu bile anlayamıyon, aptal aptal konuşmada git kendine arkadan bir ince ayar yaptır.
serhoş Sabri 2013-08-02 23:26:12
İzmirli garın kendini vurdurvarı sen burada boş boş gonuşvarsın
fes 2013-08-03 09:23:49
Doğru yanlış sadece görüşünü söylese yeterli olacak , ama yeterli görmeyip sonuna bir de küfür ekliyor. Ayıp oluyor tabi ve seviye yerlerde sürünüyor. Sarhoş Sabri de, karın kendini vurduruyor diye hiç kimsenin ilgilenmediği bir bilgiyi vermiş. Vurdurursa vurdursun, sana ne?
Tarafsız 2013-08-03 10:10:21
sarvoş sabri'de de aynı sende olduğu gibi bilinç altında BOYNUZ var. işiniz çok zor, yüce yaradanım seze malum etmş evdekileri.
aslında sarvoş sabri'nin pek umurunda değil, o salmış çayıra mevlam kayıra diyo ama senin durumun öyle değil, içini kemiriyo.
Kesecikli 2013-08-03 11:25:10
Sabri içer ama lafı şak diye yapıştırır. Sağnıç çamlığında herkesin dilinde olanı söylemiş
Nolyoru bu damda 2013-08-03 11:28:22
Koşukavak çamları Fatmem giyimiş şalvarı İlyaza g... verirken tutar eski kocası
Tarafsız 2013-08-03 12:05:22
sarvoş sabri kucağında bulduğu bebeklerin DNAsını yaptırsa kapıkule'den arabaların cam silecek depolarında geçirilen domaşnaların parasını gerçek BABALARI ortak eder ama içkiden kafa kalmadığı için kafa basmıyoki.

sabri kızıma söyledim fes gelinim anlasın.
Hasan Mutlu 2013-08-03 19:48:02
Senden bunu beklemezdim İzmirli, demek sen de gavat çıktın ha.
fes 2013-08-04 10:48:58
İmgiliz parlamentosunda biri Winston Churchill'e i.ne diye laf atmış; karşılık olarak o da "öyle olsam ne gezer, memleketi kıçımla yönetmiyorum ki, kafamla yönetiyorum" diye lafı adamın ağzına tıkmış.

Zurna biri argumanlarıma karşılık veremediğinden kendince itibarsızlaştırmak maksadıyla benim o biçim oluğumu söylemiş. O biçim falan değilim, fazlasıyla erkeğim;önümden güzel bir kadın geçerken kuvvetli bir gerinme isteği ve iç gıcıklanması hissetmem bunun tartışılmaz kanıtıdır.

Fakat, velev ki öyle olayım; bu husus benim düşüncelerimi etkilemez ki! O başka bu başkadır. Mesela akepe destekçisi bir Cemil İpekçi var; adamın ibiş olduğu herkesin malümu ama akepe'nin üst çevrelerine super işler yapıyor.

Diğer taraftan eşcinsel olduğunu açık açık söyleyen modacı Barbaros Şanasal var; o da iktidara muhalif biridir ve geçen akşamki son polis baskınlarında tutuklanmıştır. Zülme, diktatörlüğe karşı durmak için insan olmak yeterlidir.
Tarafsız 2013-08-04 21:24:05
ipnelerin her zaman başı g.tü oynar, onların asla partileri olmaz 6 ay önce senin barbi de akp liyim diyordu ekranlarda. sonunda kapağı senin yanına attı, ara sıra pandikleşyonuz mu?

''Diğer taraftan eşcinsel olduğunu açık açık söyleyen modacı Barbaros Şanasal var; o da iktidara muhalif biridir ve geçen akşamki son polis baskınlarında tutuklanmıştır.''

hep yalan dolan, hep iftira... ulan kimsenin kimseyi tutukladığı yok. bunlar 4 kişi istanbulun dışında bi tarlaya ..ikişmeye gitmişler Pirinçli Köyü diye bir yere. senin anlayacan orda sabahlara kadar grup yamışlar.

istanbul valisi kendisine bizzat çağrıda bulunmuş şikayetin varsa iceleme başlatalım diye.

olayın aslı burda
http://nediyor.com/2013/08/1570585/
fes 2013-08-04 21:56:42
Zurna, TGB'lileri tutuklamadılar mı, üstelik tamamen yasa dışı olarak, bunar olmadı mı? Pirinçli köyünde bilmem ne yapmışlar lafları senin pis hayallerinden çıkmadır. Bütün pislik dinci ve satılmış lumpenlerin hayalleri hep pornodur, bu bilinmektedir.

Şansal'ın dediklerine ben inanıyorum, ama vali güvenilmez biridir; güvenilmez biri olduğunu gezi parkı kalkışması boyunca defalarca kanıtlamıştır. Şansal çok zeki ve yetenekli bir insandır, validen yardım dilemernin nelere yol açacağını çok iyi bilir.

Zurna zurnalığını her zaman yapar, buna şüphe yoktur.
Tarafsız 2013-08-04 22:04:07
soyunuz sopunuz çamurcuysa ben ne yapayım. allahından bul...
fes 2013-08-05 00:16:18
Allahtan sen bul gaddar herif! Ben hayatım boyunca kimseye karşı gaddar olmadım ve daima vicdanımın sesini dinledim. Yarın suçsuz ve masum insanlara müebbet hapisler verirlerken zil takıp oyna ve sadistik ruhunu doyasıya tatmin et emi.

Biz insanız ve dolayısıyla acı çekeceğiz. Yarın masum insanların, onların eşlerinin, çoluk çocuklarının, dostlarının ahı göğe yükselecek; bizim gönlümüz onlardan yanadır. Zalimler ve onlara destek verenlerin karşısındayız..
fes 2013-08-05 13:44:06
Yampirik bacaklı dediğin Doğu Perinçek'e tayyipin faşist mahkemesi 117 yıl, Yalçın Küçük'e 86 yıl hapis verdi. Senin için güzel bir gün, zil çakıp şıkıdım şıkıdım oynarsın artık.
TOSCALI 2013-08-05 15:05:03
Adalet yerini buldu keske idam cezasi kaldirilmasaydi . Ergenekon cularin hepsini imraliya apo nun yanina koymak lazim ....Kendisini kral dokunulmaz sanan Paşaların hepsine iyi bir ders oldu... sira bulara destek veren patronlara geldi ....
TOSCALI 2013-08-05 15:10:32
Ramazan Bayramı hediyesi oldu Türkiye ve dünya müslüman ına. ..
TOSCALI 2013-08-05 15:19:05
Fes efendi bir siir okudu diye 8 ay hapis cezasi alan Tayyip Erdoğan i yargiliyan mahkeme kimin mahkemesi başkasına yapilinca adil mahkeme vatana ihanet edenleri yargiliyan mahkeme faşist oluyor oyle mi ... sizn devriniz bitti artık size oturup diz dövmek düşer. .
fes 2013-08-05 18:01:30
Türk milletine karşı sonsuz bir kin beslediğini biliyoruz, deklarasyona gerek yok. Isısz ruhlu biri olduğun herkesin malümudur. Sevin sevinebildiğin kadar, sana bu yakışır.
Perperek Der ki... 2013-08-05 19:01:53
Kuvvetler ayrılığı olmayan bir devletin halini görüyoruz, iktidarı ele geçiren canavar yakında kendi kendini yiyecek...
Tarafsız 2013-08-06 09:11:29
yampirik bacaklı dediysek yampirik bacaklı olduğu için yampirik bacaklı dedik. kalkıp onun gibi önüne gelene ''cia ajanı'' iftiraları atmadık. ona göre kendisi hariç Türkiye'de geri kalan herkes cia ajanı, herif diğer 75 milyonu da kendisi gibi cia'cı sanıo.
bunun tosuncuklaru erbakan hocamın döneminde Türkiye'nin meydanlarını her gün ''mollalar irana'' diye inim inim inletiyorlardı, sonra bu suratsız yampirik kendisi İRANCI kesildi başımıza.

çok ilginç, sinan aygün gibi bir masona bile ceza vermişler. türkiye tarihinde görülmemiş bir şey.
TOSCALI 2013-08-07 04:49:35
Fes itirazin varsa kos gezi parkina derdini orada anlat :)

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   e-mail: kardjalinews.media@gmail.com   Webdesign: SWS