Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7439 Lv.
GBP GBP 2.1822 Lv.
TRL TRL 0.3041 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
21 Temmuz 2019
HABERLER » Balkanlar
Bulgaristan'ın Bursa Konsolosu Hadjiev'in İş Yavaşlattığı İddiası

Bulgaristan'ın Bursa Konsolosu Hadjiev'in İş Yavaşlattığı İddiası

02 Ağustos 2013

Bursa Valisi Harput: "Bursa Valiliği ve Bursa şehri tarafından Sayın Konsolos'un burada rahat ve huzurla görev yapabilmesi için gereken her türlü destek ve yardım yapılmıştır" "Sayın Konsolos'un, Bursa'da devlet kurumlarını zan altında bırakarak 'İşi yavaşlatıyorum' şeklindeki beyanı anlaşılamamıştır."

Bursa Valisi Şahabettin Harput, Bulgaristan'ın Bursa Konsolosu Dimitar Hadjiev'in, komşusunun gürültüsünden rahatsız olması hakkında devletin kurumlarını zan altında bırakarak "İşi yavaşlatıyorum" şeklindeki beyanının anlaşılamadığını bildirdi.
Harput, yaptığı yazılı açıklamada, Hadjiev'in, "oturduğu evde üst komşusunun yaptığı gürültüden dolayı rahatsız olduğu için konsolosluk hizmetlerini yavaşlattığı" yönünde bazı basın yayın organlarında haberlere yer verildiğini hatırlattı.

Hadjiev'in, gürültüden rahatsız olmasıyla ilgili 15 Temmuz'da Valiliğe dilekçe verdiğini belirten Harput, şöyle devam etti:
"Konuyla ilgili olarak Emniyet Müdürlüğü elemanlarınca Konsolos'un oturduğu site yönetimi ve şikayet edilen üst komşusu ile görüşülmüş, ilgililer uyarılmış, aksi halde 5325 sayılı yasanın 36'ncı maddesi gereğince işlem yapılacağı hatırlatılmıştır. Konu aynı şekilde Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü elemanlarınca da takip edilmiş, Konsolos ve ilgili kiracı ile görüşülerek konuya müdahil olunmuştur. Ayrıca Nilüfer Belediyesi ekiplerince de konu ayrıca takip edilmiş, şikayet olunan eve gidilerek denetleme yapılmış, burada dikiş makinesi, kondisyon aleti ve benzeri gürültü çıkaran eşyanın olmadığı tespit edilmiş, ayrıca ilgili şahıs yine uyarılmıştır. Öte yandan şikayet edilen Hikmet Sarıçam ise evde karı-koca olarak yaşadıklarını, ara ara İstanbul'da bulunan 5 ve 9 yaşlarında iki torununun buraya geldiğini, bu çocuklar vesilesiyle belki gürültü olmuş olabileceğini ve bu konuda dikkatli olacağını ifade ederek herhangi bir kötü maksadının olmadığını beyan etmiştir. Yetkili makamlar bu görüşmelerin sonuçlarını ayrıca Konsolos Sayın Dimitar Hadjiev'e bildirmişlerdir."

Bir hukuk devleti niteliğine sahip Türkiye'de yaşayan herkesin kanunlar önünde eşit olduğunu vurgulayan Harput, gürültüyle ilgili şikayetlerde, bu durumun teknik ölçümlerle tespit edilmesi halinde ceza uygulaması yapılabildiği bilgisini verdi.

Hadjiev'in, komşusunu adli yargı mercilerine şikayet edip hakkını arayabileceğini bildiren Harput, "Bursa Valiliği ve Bursa şehri tarafından Sayın Konsolos'un burada rahat ve huzurla görev yapabilmesi için gereken her türlü destek ve yardım yapılmıştır. Sayın Konsolos'un, Bursa'da devlet kurumlarını zan altında bırakarak 'İşi yavaşlatıyorum' şeklindeki beyanı anlaşılamamıştır" ifadesini kullandı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Ziyaretci sayısı: 2693


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   e-mail: kardjalinews.media@gmail.com   Webdesign: SWS