YURTDIŞI GENÇ LİDERLER TOPLANTISI İSTANBUL'DA BAŞLADICumartesi, 17 Ağustos 2013

YURTDIŞI GENÇ LİDERLER TOPLANTISI  İSTANBUL'DA BAŞLADIYurtdışında doğup, büyüyen ve üniversite 1. ve 2. sınıflarda okuyan gençlerin öz kültürlerine bağlı kalarak bulundukları toplumlarda başarılı bireyler olarak yetişmeleri amacıyla Yurtdışı Türkler Başkanlığı tarafından düzenlenen Yurtdışı Genç Liderler Programı İstanbul'da başladı. Programa 8 ülkeden (Almanya, Amerika, Avusturalya, Avusturya, İngiltere, Fransa, Hollanda ve Danimarka) 40 başarılı genç katıldı.

YTB UZMANI SELMAN DİLEK:"YURTDIŞINDA YAŞAYAN GENÇLERİMİZİN EĞİTİMİNE ÖNEM VERİYORUZ"

Programın açılış konuşmasını Yurtdışı Vatandaşlar Daire Başkanlığı Uzmanı Selman Dilek yaptı. Programın amacına değinen Selman Dilek, yaptığı konuşmasında amaçlarının yurtdışında yaşayan gençlerin eğitim ve sosyal başarılarını desteklemek ve toplumda rol modeller olacak bireylerin yetiştirilmesi olduğunu belirtti.

DİL MERKEZİ BAŞKAN YARDIMCISI FATMA BÖLÜKBAŞI TÜRKÇE DERSİ VERDİ

İstanbul Üniversitesi Dil Merkezi Başkan Yardımcısı Fatma Bölükbaşı tarafından gerçekleştirilen programın ilk seminerinde "Türkçe Konuşma ve Yazım Hataları" ve Türkçe gramer yapısı konusunda gençlere eğitim verildi.

Seminer sonrası gençlerden bazıları program hakkındaki fikirlerini paylaştı.

Harun Tamer /Avusturya

Programdan da bireysel olarak çok şey öğrendim ve dünyanın birçok yerinden insanlarla tanışma fırsatım oldu. Mesafelerin önemli olmadığını anladım.
Cansu Ege /Amerika
Bu programa katılabildiğimiz için şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Amerika'da yaşayanlar olarak Avrupa'dan oldukça kopuğuz.. Program sayesinde bir sürü yeni şey öğrendim. Yurtdışında yaşayan gençler olarak bize böyle bir yatırım yapılmış olması gerçekten çok güzel.

Sümeyye Gedikoğlu/ Fransa

Bu programın oldukça değerli bir program olduğunu düşüyorum. Ytb'nin bize vermiş olduğu formasyonlar bizim için çok önemli. Bize çok katkısı oldu. Motivasyon ve özgüven kazandırdı. Bunların devamımın olmasını istiyorum. Bu program 8 ülkeden 40 kişiyi bir araya getiriyor. Her programda daha da çok kaynaşıyoruz.


DİĞER HABERLER