Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7583 Lv.
GBP GBP 2.2627 Lv.
TRL TRL 0.2951 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
25 Haziran 2019
HABERLER » Kırcaali
Mişo Şamara, hükümete karşı gösterilere katılanlara para ödeme planını ortaya çıkardı

Mişo Şamara, hükümete karşı gösterilere katılanlara para ödeme planını ortaya çıkardı

19 Ağustos 2013

Monitor gazetesinin haberine göre Plamen Oreşarski kabinesinin lehine yapılan protestonun öne çıkan ismi ünlü rapçı Mişo Şamara, Bakanlar Kurulu binası önünde “Hükümet İstifa!” sloganı atacak göstericilerin bulunmasına yönelik bir ödeme planını gün yüzüne çıkardı.

Rapçı, facebook sayfasında Aleksandır Dolev imzasını taşıyan hükümete karşı protesto etmek için ücret tekliflerinin belirtildiği bir yazı paylaştı.

Şamara’nın gün yüzüne çıkardığı Dolev’in yazısında, “Sofya’daki protestoya katılacak göstericiler arıyoruz. Gençleri tercih ediyoruz. Gün başına bir erkeğe 50, kadına 40, çocuklu anneye 120, tekerlekli bebek arabasıyla ise 140 leva ödüyoruz. Baba da onlarla birlikteyse 200 leva ödüyoruz. Paralar, her akşam protestodan sonra dağıtılıyor.

Eğer Sofya’ya yakın GERB partisinin iktidarda olduğu belediyelerden yolculuk yaparsanız otobüs biletlerini de ödüyoruz. GERB Gençlik Kolları veya GERB Kadın Kolları teşkilatının ayrı ayrı semtlerde sorumlu kimselere başvurup kayıt olunuz. İstifa! Seçimler İstiyoruz!” deniliyor.

Facebook sosyal medyada Aleksandır Dolev imzasının Plovdiv’in eski Belediye Başkanı Slavço Atanasov’un Yardımcısı Saşo Dolev’e ait olduğu söylentisi dolaşıyor.

Kaynak: Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 2398


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Perperek Der ki... 2013-08-19 16:59:59
Akşam başına bir erkeğe 50, kadına 40, çocuklu anneye 120, tekerlekli bebek arabasıyla ise 140 leva ödüyoruz.
____________________________________________


Güleceğim de yoktu... "akşam başına" ne demek yahu?
Emir beye 2013-08-20 17:08:04
Türkiye'de sağ sol niye olmasın? Kapitalist sisten olduğuna göre toplumsal tabakalaşma da var demektir. Zengin sınıfı ( burjuvazi ), işçi sınıfı, köylüler, lumpenler. Bunlar hep var, ama bu sınıflar siyasi parti olarak mecliste ne kadar temsil ediliyorlar, o başka mesele.

Türkiye'de dincilik yukarıda saydığım tabakalaşmayı kamufle eden bir araçtır ve işbirlikçi burjuvazinin çok işine gelmektedir. Yani islamcılar kendiliğinden ortaya çıkmadılar, zenginler istedi ve onay verdi diye çıktılar.

1930 senelerinde kamalistler Türkiye sınıfsız kaynaşmış bir toplumdur dedilerse günümüz islamcıları da Türkiye bir islam toplumudur demek istiyorlar ( hocanın müslümanlar ve diğerleri var demesi bu demektir ). Aralarında şu fark var: kemalistler milli burjuvazi yaratmak istiyorlardı, belli ölçülerde bunu başardılar da;
İslamcılara gelince onalar komprador (işbirlikçi) burjuvazinin çıkarlarını temsil etmektedirler.

Komprador burjuvazi Türkiye'nin ulusal çıkarlarını düşünmez çünkü emperiyal şirketlerin bayiciliğini yapmaktadırlar. Türkiye'nin parçalanması, onları endişelendirmez hatta çıkarlarına uyar. Bakınız Fettan Tamimce'ye, F. Şahenk'e, Çalık holdinge, kürt sermayesine; hepsi komprador ve bölücüdürler.

Bana gelince, ben ulusal burjuvazinin olmasıni isteyenlerdenim; aynen Fransa'da Almanya'da olduğu gibi. Başka ne istiyorum; avrupa solu gibi sosyaldemokrat partiler olsun, sendikalar olsun, demokratik bir anayasa olsun, hukukun evrensel ilkeleri çalışsın, bireysel haklar geliştirilsin falan filan. Benim istediklerim bunlar.

İstemediklerim ise şunlardır:
İhtilal falan olsun istemem, sosyalist sistem gelsin istemem, ulusal devletin zayıflamasını istemem, türk kimliğinin ortadan kaldırılmasını istemem, fedarasyon istemem, diyanet işleri kurumunun kaldırlmasını istemem, otoriter, faşizan bir iktidarı istemem.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   e-mail: kardjalinews.media@gmail.com   Webdesign: SWS