Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7439 Lv.
GBP GBP 2.1822 Lv.
TRL TRL 0.3041 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
21 Temmuz 2019
HABERLER » Dünya
Gençlik Salonuna Büyük Dava Adamı Musa Serdar Çelebi’nin İsmini Verdiler

Gençlik Salonuna Büyük Dava Adamı Musa Serdar Çelebi’nin İsmini Verdiler

22 Ağustos 2013

Göppingen ve Çevresinde 15 bin Türk ikamet ediyor. Bununla beraber Şehirde 11 Türk derneği faliyet alanında bulunuyor. ATİB’e bağlı faaliyet yürüten Göppingen ve çevresi Türk Kültür Merkezi, 350 metre kare alan yerinde 5 katlı bir külliye olarak bitirilen yeni binasının bölümlerine, derneğin kuruluşuna ve yeni binasının inşaatına büyük katkıları olan eski yöneticilerinin isimlerini verdi.

Göppingen Türk Kültür Merkezi yönetimi, uzun süren inşaat ve restorasyon çalışmalarının ardından, Mittlere Karlstr’deki büyük ve görkemli Cemiyet binası ile Hacı Bayram Veli Camii’ni hizmete soktu. İnşaatın başlamasına ve inşaat sürecinde birçok yöneticinin ve cemiyet üyesinin özverili katkıları oldu. Ancak ne yazık ki bu isimler arasından, temel atımından başlayarak inşaata büyük emekleri geçen Yönetim Kurulu derneğimizin eski başkanı Zeki Ersoy, üyelerimiz İsmet Yavuz, Mehmet Çelik’in ömürleri görkemli cemiyet binasını görmeye yetmedi.

Bu nedenle bütün yöneticilerin ortak kararıyla, cemiyet binasının bölümlerinden, Dersane Salonu, Eğitim Kültür Salonu, Gençlik Eğitim-Kültür Salonu ve Çay Salonu’na şu an hayatta olmayan Zeki Ersoy, İsmet Yavuz ve Mehmet Çelik ile ATİB’in kurucu ve eski başkanı olan ve halen ATİB’in onursal genel başkanı olan fedakar ve cefakar büyük dava adamı Musa Serdar Çelebi’nin ismini verdiler.

HALEN ARAMIZDA YAŞAMALARINI SAĞLADIK

Muhabirimize yaptığı açıklamada, “ATİB, Avrupa’daki bütün Türklere ülkümüzün; yaşadığımız ülkelerde örgütlenmiş, eğitimli, zengin ve siyasi hayata katılmış güçlü bir toplum oluşturmak olduğunu dillendirdi.

Gelecek yüzyıllarda da kültürel varlığını muhafaza edebilmek; ayakta kalmak, var olmak için takip edilmesi gereken yolu göstermişti.” diyen Göppingen ATİB Başkanı Doğan Tufan şöyle konuştu: “1987 Yılında ATİB’in kurulması onun devamında ATİB’e bağlı derneklerimizin kurulması aşamasında Genel başkanımız Musa Serdar Çelebi’nin çalışmasına ve gayretlerine şahit olan biri olarak hayranım. Ondaki o heyecan ve azim, ATİB’i Almanya’daki geleceğimiz olan genç nesillerimizin Müslüman Türk kimlikleriyle yetişmelerine vesile oluyor. Onun için Genel başkanımız Musa Serdar Çelebi ve Göppingen şehrimizde milli ve manevi değerlerimiz doğrultusunda hizmet amacıyla kurulan bu camii teşkilatımızda hizmet eden burada kalıcı olarak bu eserlerin satın alınması ve İnşaatın başlaması için büyük emekleri olan, ancak ne yazık ki ömürleri bu eseri görmeye yetmeyen aziz dava arkadaşlarımızın isimlerini salonlarımıza vererek onlara ahde vefa olarak aramızda halen yaşamalarını sağlamış oluyoruz” dedi.


Resim: Göppingen ATİB Başkanı Doğan Tufan ile Din Görevlisi Hidayet Karahan birlikte.

Kaynak:

Ziyaretci sayısı: 3371


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Salih 2013-08-22 15:23:53
Harika hizmet eden hatırlanır. Balkanlarda muslüman turk kimligi dahada güclü olacaktır.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   e-mail: kardjalinews.media@gmail.com   Webdesign: SWS