Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Dünya
Bursa’dan Bulgaristan’a Kardeşlik Morali

Bursa’dan Bulgaristan’a Kardeşlik Morali

22 Ağustos 2013

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bulgaristan’dan gelen 120 öğrenciye Bursa’nın Balkanlar'a duyduğu yakınlığı anlatarak, “Gençler Türkiye ile Bulgaristan arasındaki dostluk köprüsünü kuracaktır. Bizler her zaman sizin yanınızdayız” dedi.

TBMM Türkiye-Bulgaristan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk’ün öncülüğünde, Birlik Vakfı tarafından düzenlenen yaz okuluna katılan 120 Bulgaristanlı öğrenci, Bursa’da Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret etti. Başkan Altepe, konuklarına, Balkan ülkelerinin Bursa ve Türkiye için önemini anlatarak, “Türkiye ile kardeş ülke Bulgaristan arasında gerçekleştirilen eğitim, kültür ve kardeşlik projesi çok önemli. Bursa, Bulgaristan’ın 6 asırlık kardeşlik bağlarının olduğu en önemli topraklar arasında. Sizler, bizim dostumuz, kardeşimizsiniz. Bizler her zaman sizin yanınızdayız” diye konuştu.


Bursa olarak Bulgaristan’daki soydaşların gelişimlerine katkıda bulunmaya devam ettiklerini ifade eden Başkan Altepe, “Bursa ve Türkiye olarak, Balkanlarla sürekli işbirliği halindeyiz. Bu işbirliğinin artması, hem eğitim, hem spor ve hem de iş yaşamında bu işbirliğinin artmasını hedefliyoruz” dedi.

Altepe, gençlerin Türkiye ile Bulgaristan arasındaki dostluk köprüsünü kurulmasına destek olacağına işaret etti.

TBMM Türkiye-Bulgaristan Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk ise projenin 2 yıldır başarıyla devam ettiğine değinerek, “Bu proje ile kültürel paylaşımı sağlamayı, elde edeceğimiz güzelliklerle de dünya halklarının beraber yaşayabileceğini göstermek istedik. ‘Biz Kardeşiz’ sloganıyla yola çıktık. Dost, komşu ve kardeşlerimizin yaşadığı Bulgaristan ile nasıl bir köprü kurabileceğimiz düşünerek çalışmalarımıza başladık. Kültürel ve eğitim konularında dostluk ve kardeşliği geliştiren projenin bu noktaya gelmesinden dolayı çok mutluyuz” şeklinde konuştu.

Bulgaristanlı öğrencilere seslenerek, “Sizleri seviyoruz” diyerek destek ve moral veren Milletvekili Öztürk, çalışmalar kapsamında Bulgaristan ile ‘kardeş okullar’ projesinin de hayata geçirileceğini ifade etti. Ziyaretin ardından Başkan Altepe, Milletvekili Öztürk’e Bursa bıçağı hediye etti.

Kaynak: İHA


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS