Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Dünya
YURTDIŞI GENÇ LİDERLER PROGRAMI SONA ERDİ

YURTDIŞI GENÇ LİDERLER PROGRAMI SONA ERDİ

26 Ağustos 2013

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından ikincisi düzenlenen “Yurtdışı Genç Liderler Programı” sonra erdi.

SELİMİYE CAMİSİ’Nİ ZİYARET ETTİLER

İkincisi İstanbul’da düzenlenen programın son etkinliklerinden biri de Edirme gezisiydi. Edirne’de Selimiye Camisi’ni ziyaret eden gençler ardından Mimar Sinan Eğitim Vakfı’nı ziyaret ederek Edirne’nin tarihi ve Türkiye açısından önemi üzerine bilgiler aldı.

İSTANBUL BOĞAZI’NI GEZDİLER

10 günlük yoğun eğitim programının ardından gençler ertesi gün programı etkinliğin son gezisini boğaz turu ile noktaladı. 8 farklı ülkeden bir araya gelen 40 genç, rehber eşliğinde tarihi yapıları inceleyerek yapılar hakkında bilgi aldı.

GENÇ LİDERLERİ YALNIZ BIRAKMADILAR

Programın son gününde YTB Başkan Yardımcısı Sayın Dr. Gürsel Dönmez, Yurtdışı Vatandaşlar Daire Başkanı Sayın Murat Gürbüz ve Destek Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Mehmet Akif Bağır’ da öğrencileri yalnız bırakmadı. Programın organizasyonluğunu yapan Yurtdışı Vatandaşlar Daire Başkanlığı Uzmanlarından Selman Dilek, Muhammet Zeki Çelik, Mehmet Cemal Çollak ve Emre Oruç’ un da katıldığı etkinlikte YTB Başkan Yardımcısı Sayın Dr. Gürsel Dönmez gençlere yönelik bir konuşma gerçekleştirdi. Başkan Yardımcısı Dönmez sözlerine şu şekilde devam etti: “Ümit ediyorum ki bu beraberlik burada kalmaz. Türkiye’ de ya da sizlerin yaşadığı ülkeler de tekrarları olur. Çok büyük adımlar birkaç kişinin attığı küçük adımlarla başlar. Her biriniz bizim için önemlisiniz. Önümüzdeki yıllarda da başka başka arkadaşlarınız bu programa dahil olacaklar. Sizlerle birlikte olmaktan çok keyif aldım. Programa katıldığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum.”

GENÇLER PROGRAMDAN MEMNUN AYRILDI

Program hakkında fikirlerini paylaşan bazı öğrencilerin görüşleri şu şekilde

Belinda Selen Özgün / Avustralya

Programa gelmeden önce Türkçe konusunda zorlanıyordum. Buraya gelince Türkçemin daha da iyileştiğini fark ettim. Aldığımız Türkçe seminerleri de bu konuda bana yardımcı oldu. STK lar ve kişisel gelişim seminerlerinin özellikle çok yararlı olduğunu düşünüyorum.

Büşra Kürekçi/Avusturya

Program çok başarılıydı. Özellikle tarih konusundaki seminerler bizim için oldukça önemliydi. Kişisel gelişim seminerleri de çok başarılıydı, ilerde bu bilgilere ihtiyacımızın olacağını düşünüyorum.

Emrah Karadoğan / Danimarka

Motivasyon açısından seminerlerin iyi olduğunu düşünüyorum. Seminerlerin çoğu eğiticiydi özellikle kişisel gelişimle ilgili seminerleri yararlı buldum.

Kaynak: YTB


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS