Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
HÖH Sofya Milletvekili Şteryo Ştherev: “Türkiye’den gelen oylarla 3 milletvekili çıkarttık.”

HÖH Sofya Milletvekili Şteryo Ştherev: “Türkiye’den gelen oylarla 3 milletvekili çıkarttık.”

24 Eylül 2013

Hak ve Özgürlükler Hareketi Milletvekili Şteryo Şterev, seçimlerde Türkiye'den gelen oyların büyük önem taşıdığını belirterek, "Türkiye'den gelen oylar sayesinde 3 milletvekili daha fazla çıkartmış olup, bugün de hükümet ortağı 3 bakanlık ve bakan yardımcılıklarıyla 35 milletvekilimiz görev almış durumda" dedi.

Seçimlerin ardından Türkiye'de çeşitli etkinliklere katılarak Bulgaristan göçmeni vatandaşlarla görüşen Şterev, AA muhabirine yaptığı açıklamada, seçimlerde önemli bir başarı yakaladıklarını ve 3 bakanlığı kazandıklarını anlattı.

Parti politikası olarak Bulgar ve Türk kökenli vatandaşlar arasında ayrım yapmadıklarını vurgulayan Şterev, şunları söyledi:
"Bulgaristan'daki genel seçimler için Türkiye'nin çeşitli illerinde ve ilçelerinde kurulan sandıklarda çok sayıda insanımız oy kullandı. Sandıklara gidip partimiz için oy verenlere de vermeyenlere de binlerce teşekkür ediyorum. Bu sayede en azından seçimin demokratik seviyesini artırdık. Ayrıca Türkiye'den gelen oylar da seçimlerin kaderini belirledi. Türkiye'den gelen oylar sayesinde 3 milletvekili daha fazla çıkartmış olup, bugün de hükümet ortağı 3 bakanlık ve bakan yardımcılıklarıyla 35 milletvekilimiz görev almış durumda."

Kaynak: Anadolu Ajansı


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS