Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Maliye Başkanı Petır Çobanov: “Asgari işçi ücretini yükseltebiliriz”

Maliye Başkanı Petır Çobanov: “Asgari işçi ücretini yükseltebiliriz”

25 Eylül 2013

Maliye Bakanı Petır Çobanov, Bulgaristan Bağımsız Sendikalar Konfederasyonu’nun (KNSB) asgari işçi ücreti ve birkaç branşta ücretin yükseltilmesine ilişkin talep ve uyarılarla ilgili yapılan bugünkü hükümetin toplantısından sonra, “Biz sosyal ve sektörel politikaya ne kadar kaynak ayırabileceğimizi söylemek için Üçlü İşbirliği Ulusal Konseyi’nde yeniden kurulan diyaloga güveniyoruz” diye kaydetti.

Fakat hatırlatmak gerekirse dün iş dünyası mevcut yılda asgari işçi ücretinin yükseltilmesine karşı olduğunu duyurdu.

Bundan önce bugün Posta Sendikası sektörde ücretlerin yükseltilmesi talebiyle protesto düzenledi ve istekler yerine getirilmezse grevler yapılacağı uyarısında bulundu.

Maliye Bakanı’nın ifadesine göre asgari işçi ücretinin yükseltilmesi için gerekli koşullar mevcut, fakat Bulgar Postaları, Bulgar Devlet Demiryolları ve başka kuruluşlarda ne miktarda ücretin yükseltileceği Üçlü İşbirliği taraflarıyla yürütülen müzakerelere bağlıdır.

Ulaştırma Bakanı Danail Papazov, bugünkü hükümet oturumunda 2011 yılı için genel posta hizmetlerinin tazminat edilmesini karşılamak üzere 6,5 milyon leva sağlanmasına karar aldığını duyurdu. Bakan, “Yeni Yıla kadar bu sorun çözülecek” diye izah ederek bu tazminatın acil olarak alınmasını ısrar eden bu sabahki protestocuların bazı taleplerine karşılık vermiş oldu.

Papazov, Bakanlığın postaların gelişimine ilişkin KNSB’nin planını aldığını ve hiçbir fark olmadığı gibi geliştirildiğini de paylaştı. Bu ayın sonuna kadar ücret açısından bazı haksızlıkların giderilmesi için şirkette pozisyonların sınıflandırılması yapılacak ve ondan sonra da Bulgar Postaları kuruluşunun sağlamlaştırılmasına ilişkin geniş kapsamlı planın tanıtılması ve başlatılmasına geçilecek.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS