Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Haskovo ve Kırcaali’den gençler, Metin Kazak’ın davetiyle Avrupa Parlamentosu’nu ziyaret etti

Haskovo ve Kırcaali’den gençler, Metin Kazak’ın davetiyle Avrupa Parlamentosu’nu ziyaret etti

03 Ekim 2013

1 ve 2 Ekim 2013 tarihlerinde Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) partisinin üye olduğu Avrupa için Liberaller ve Demokratlar İttifakı (ALDE) Milletvekili Metin Kazak Brüksel’de Avrupa Parlamentosu’nda (AP) Bulgaristan’dan yeni bir ziyaretçi grubunu karşıladı. Bu grupta Haskovo ve Kırcaali illerinden HÖH partisinin gençlik kolları taraftarlarının yanı sıra partinin akademik örgütlerinin de temsilcileri vardı.

Gençlerden oluşan 25 kişilik grup, Avrupa Parlamentosu’nun ana faaliyetleri ve yapısıyla, ayrıca Avrupa Birliği kurumlarının etkileşim biçimleriyle de ayrıntılı bir şekilde tanışma fırsatı buldu. Gençler, AP milletvekillerinin Parlamento ve komisyon oturumlarında yürüttüğü çalışmalardan haberdar edildi. AP Milletvekili Metin Kazak, gençlerle AP’nun öğretim programları ve ayrı ayrı AB programlarına aday olma koşulları üzerine konuştu.

Bulgaristan’dan giden gençler, AB’nin tarihini tanıtan Parlamentarium adındaki yeni açılan müzeyi de ziyaret ettiler. Burayı ziyaret edenler, interaktif mültimedya araçları aracılığıyla Avrupa kurumlarının tarihi ve fonksiyonlarıyla ayrıntılı şekilde tanışıyorlar.
Müze eski kıtada en büyük Avrupa Parlamentosu ziyaretçi merkezi ve tamamen 23 dilde erişilebilir dünyadaki ilk sergidir.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS