Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
15 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Hasan Azis, İsrail Büyükelçisi Şaul Raz Khamis ile görüştü

Hasan Azis, İsrail Büyükelçisi Şaul Raz Khamis ile görüştü

07 Ekim 2013

Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, İsrail Büyükelçisi Şaul Raz Khamis ile görüştü.
Başkan, üst düzeydeki diplomatı ilçenin turizmin gelişimine potansiyeli olan tarihi, coğrafya, doğa özellikleri ve kültür mirasıyla tanıştırdı. Sayın Azis, “Kırcaali’nin tarihi, bugünü ve geleceği kadar önemli” diye belirtti. Temaslarda Belediye Başkanı, farklı etnik grup ve dine mensup insanların iyi komşuluk ilişkileri içerisinde olduklarına odaklandı. Daha bir asır önce şehirde kilise, cami ve sinagogun olduğu hatırlatıldı. Yangında yanan sinagogun yanmasına rağmen bulunduğu yere anıt taş konulduğu belirtildi.

İsrail Büyükelçisi, Galilee ilinde bir ilçenin Belediye Başkanı görevinde bulunduğunu ve orada Yahudi ve Müslüman köyleri olup sakinlerinin hep beraber çalışıp yaşamını sürdürdüklerini paylaştı. İsrail Büyükelçisi ile Kırcaali Belediye Başkanı gelecek yatırımlar olasılıkları üzerine konuştular. Belediye Başkanı Kırcaali’de iyi yatırım örneği olarak yabancı yatırımcıların sayesinde faaliyette bulunan Teklas Fabrikası ile Pnevmatika Serta şirketlerini gösterdi. Konuk, bentonit üretimine ilgi duydu. Sayın Azis, bölgede iş dünyasının gelişimine avantaj olarak şehrin Kuzey Avrupa ile Ege Denizi arasında bağlantı yapan Avrupa ulaşım koridoruna yakınlığını belirtti. Görüşme sırasında Başkan, son yıllarda Belediye yönetiminin şehrin imar edilmesi için büyük çabalar verdiğinin altını çizdi. Su Aynası, Üreticiler Pazarı, Kuzey Arpezos Parkı projelerini örnek verdi.

Müh. Azis, Kırcaali’yi modern bir Avrupa şehrine dönüştüren çok sayıdaki Arupa Birliği’nin desteğiyle gerçekleştirilen projeleri de tanıttı. Şaul Raz Khamis, şehrin sahip olduğu potansiyelden çok etkilendi ve Kırcaali’deki yüksek okullar hakkında da bilgi almak istedi.

Büyükelçi, Doğu Rodoplar bölgesinin eşsiz olduğunu söyleyerek, daha iyi tanımak istediğini paylaştı ve Avrupa’dan yatırımcı celbedilmesi konusunda yardımcı olmaya söz verdi.
Belediyenin konuk defterine İsrail Büyükelçisi misafirperverlikten dolayı teşekkürlerini sundu ve Kırcaalilerin refaha erişmelerini diledi.

Şaul Raz Khamis, Dimitır Dimov Devlet Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu İsrailli oyun yazarı Edna Maziya’nın Tehlikeli Oyunlar temsilinin cuma akşamı prömiyeri vesilesiyle tiyatro müdürü Dimo Dimov’un davetlisi olarak Kırcaali’yi ziyarette bulundu

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS