Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Elini Uzat, Ensar Ol kampanyasında toplanan bağışların dağıtımına başlandı

Elini Uzat, Ensar Ol kampanyasında toplanan bağışların dağıtımına başlandı

08 Ekim 2013

Bulgaristan Başmüftülüğü’nün Elini Uzat, Ensar Ol çağrısıyla başlattığı yardım toplama kampanyasında elde edilen yüzlerce ton giysi ve gıdanın dağıtımına başlandı. Dün Başmüftü Dr. Mustafa Hacı ile Devlet Mülteciler Kurumu (DAB) Başkanı Nikolay Çirpanliev, Sofya’nın Vrajdebna semtinde bulunan sığınmacı yurdunda bağış dağıtma kampanyasını başlattılar.

Dr. Hacı, “Başmüftülüğün organize ettiği Elini Uzat, Ensar Ol kampanyasının amacı vatanını terk etmek zorunda kalan insanlara yardım edilmesidir. Herkese yardım etmek zorundayız, çünkü her insan başını koyacak bir yere ve gıdaya muhtaç” dedi. Başmüftünün ifadesine göre Başmüftülük sadece toplumun bağışlarını şu durumda muhtaç olan Suriyeli mültecilere teslim edilmesinde aracılık yapmaktadır. Dr. Hacı, “İnsanın insan için yaptığı bir kampanya” şeklinde ifade etti. Başmüftü, koordinasyon ve toplanan bağışların teslim edilmesi için yardımcı olan DAB Başkanı Nikolay Çirpanliev’e teşekkürlerini sundu.

Başmüftü, “Kimse kaderinde ne olduğunu bilemez, her an kötü bir sürpriz olabilir. Yardıma muhtaç olanlara elimizi uzattığımız zaman aslında biz kendimize yardım etmiş oluyoruz, çünkü hiçbir iyilik Yüce Allah tarafından mükafatlandırmadan kalmayacak. Allah, yardım eden herkesin mükafatlandırılacağını buyuruyor. Muhtaç olanlara duyarlı davranan her bir müminin Allah tarafından mükafatlandırılacağına inanıyoruz” diye vurguladı.

DAB Başkanı Nikolay Çirpanliev bağışların dağıtımından sonra, “İnsani davranışta bulunmalıyız, çünkü her birimiz bu duruma düşebiliriz. Genel insanlık ve hangi dine mensup olursak olalım dini ve ahlak ilkeleri bunu buyuruyor” dedi. Çirpanliev, Başmüftüye ve sığınmacılara yardım elini uzatan tüm vatandaşlara teşekkür etti.

DAB Başkanı, Başmüftüye bu tür hayırsever girişimlerinde yardımcı olmaya hazır olduklarına, DAB ve hükümetin mültecilere kalbinin götürdüğü yerde hayatlarını devam ettirmek için şans verilmesine elinden geleni yaptıklarına dair kanaat getirdi. Çirpanliev, “Bu bağış kampanyası kaliteli ortak çalışmalar yapmamız için iyi bir başlangıç” diye belirtti.

Kampanya esnasında tüm ülkede yaklaşık 20 ton giysi ve gıda ürünleri toplandı. Bağışlar DAB idaresi altında olan sığınmacı yurtlarına teslim edilecek. Başmüftülük, gelecek Kurban Bayramı’nda yaklaşık 4 ton et dağıtmayı planlıyor.

Başmüftülük kurumu, Elini uzat, Ensar Ol çağrısına kulak veren tüm Bulgaristan toplumuna bir kez daha hoşgörüsünü gösterdiği için kalbi şükranlarını sunuyor.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS