Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Bulgaristan'ın Trafik Kontrolü Kapıkule Sınır Kapısı'nı Kitledi

Bulgaristan'ın Trafik Kontrolü Kapıkule Sınır Kapısı'nı Kitledi

08 Ekim 2013

AB üyesi ülkelerin ortaklaşa yürüttükleri trafik kontrolü, sınırdaki Türk yük taşımacılarını mağdur etti.

Kapıkule Sınır Kapısı'nın Bulgaristan tarafındaki Kapitan Andreevo Gümrüğü'ne birkaç kilometre kala Bulgar yetkililerin yük araçlarını yoğun şekilde kontrolden geçirmesi sınırdan geçişleri zorlaştırdı.

Türk plakalı TIR şoförleri Bulgar yetkililerin sadece Türk firmalarına ait araçları kontrol ettiğini savunurken, Bulgaristan Ulaştırma ve Bilişim Teknolojileri ve Haberleşme Bakanlığına bağlı Otomobil İdaresi Ajansı'ndan kontrollerin rutin olduğu ve herhangi bir ayrımın yapılmadığı belirtildi.

İçişleri Bakanlığının basın merkezinden yapılan açıklamada ise 7-13 Ekim tarihleri arasında tüm Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerde trafik polislerinin ortak çalışması olan TISPOL çerçevesinde yük araçları ve otobüslerde kontrollerin başlatıldığı kaydedildi.
Bakanlığın açıklamasında, söz konusu denetimlerin 2013 için yıllık planda yer aldığı ifade edilerek, diğer araçlarla kıyaslandığında yük taşıtları ve otobüslerle meydana gelen trafik kazalarında ölüm oranlarının daha yüksek olduğu vurgulandı.

Açıklamada ayrıca, söz konusu kazaların büyük bölümünün araç kullanma ve dinlenme sürelerine uyulmadığı için meydana geldiğine dikkati çekildi.

Kaynak: Anadolu Ajansi


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS