Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Telefon dolandırıcılığına karşı klipli uyarı

Telefon dolandırıcılığına karşı klipli uyarı

10 Ekim 2013

Son dönemlerde telefon dolandırıcılığının artması üzerine polis, hazırladığı kliple vatandaşların gerekli önlemleri alması uyarısında bulunuyor.

Ülkede özellikle son aylarda yoğunluk kazanan dolandırıcılıkla mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan 33 saniyelik klip, televizyon kanallarının yanı sıra internet sitelerinden yayınlanıyor. Bakanlığın ''Bu telefon dolandırıcılığı başarılı olamadı. Bir sonraki kurban sen olabilirsin. Benzer telefon çağrısı aldığınızda derhal yakınınızla temasa geçin" ifadelerinin yer aldığı klipte, bir kadının telefonla kandırılması olayı anlatılıyor.

Bakanlık Kriminal Polis Dairesi Başkanı Komiser Atanas İlkov, bu yıl içerisinde 302 dolandırıcılık olayının yaşandığını ve 57 dolandırıcının da gözaltına alındığını belirtti.

Emniyet birimleri telefon dolandırıcılarının çete şeklinde çalıştıklarını belirterek, telefon ederek ''bir yakınınız kaza yaptı, para gerekiyor'' şeklinde söyleyenlere karşı halkın çok dikkatli olmaları uyarılarında bulunarak tuzağa düşmemeleri uyarısı yapıyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS