Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Momçilgrad Belediyesi, kültür turizmini geliştirmek istiyor

Momçilgrad Belediyesi, kültür turizmini geliştirmek istiyor

21 Ekim 2013

Cumartesi günü Momçilgrad’ın (Mestanlı) Vryalo (Taşkınlar) köyünde geleneksel maye düzenlendi. Etkinlikte Momçilgrad Belediye Başkanı Akif Akif ve Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Kırcaali Milletvekili Mustafa Ahmed hazır bulundular.

Belediye Başkanı Akif Akif yaptığı konuşmada, “Sonbahar mayeleri Momçilgrad’ın zengin tarihi ve kültürel mirasının bir parçası ve bölgede kültür turizmi gelişeceğine dair imkan ve beklentiler sunuyor. Gelecek yıllarda Momçilgrad Belediyesi, tarihi ve kültürel mirasın tanıtılması ve kültür turizmin gelişimine dair koşullar yaratılması için çalışacak” dedi.

Akif Akif ile Mustafa Ahmed, yapılan bağışların açık arttırmayla satışa sunulduğu sembolik ihaleye katıldılar. Toplanan paralar gelecek yılki mayenin finanse edilmesi için harcanacak.

Gelecek haftanın sonunda Momçilgrad İlçesi’nde düzenlenen sonbahar mayelerin sonuncusu olan 11.maye yapılacak. Etkinlik, Raven köyünün Nalbant Mahallesi’nde 27 Ekim 2013 tarihinde gerçekleştirilecek.

Ülkenin dört bir yanından yüzlerce vatandaş bu yılki sonbahar mayelerine gelerek doğup büyüdüğü yerlerde bir araya toplandılar.


Not: Maye - Aleviler tarafından yapılan etkinliğin adı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS