Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Eskişehirli öğrenciler, Kırcaalili kardeşleriyle buluştu

Eskişehirli öğrenciler, Kırcaalili kardeşleriyle buluştu

31 Ekim 2013

Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı kapsamında gerçekleştirilen kültür turlarından birisi de geçtiğimiz Çarşamba günü Kırcaali’ye gerçekleştirildi. Programda bir araya gelen Eskişehir Ticaret Borsası Anadolu Lisesi öğrencileri ve Kırcaali Ömer Lütfi Kültür Derneği Folklor Ekibi oyuncuları bir araya gelip tanışma ve kaynaşma fırsatı buldular.

Mestanlı Makaza Restoranında gerçekleşen akşam yemeğinde Ömer Lütfi Kültür Derneği Müdürü Müzekki Ahmet, Eskişehir’den gelen misafirlere Kırcaali bölgesi hakkında bilgi sundu, böyle buluşmaların iki ülkedeki soydaşlar arasında tanışma ve kaynaşmalarında büyük rol oynadığının altını çizdi.

Eskişehir Ticaret Borsası Anadolu Lisesi öğretmeni Mahmut Umay konuşmasında, Kırcaali bölgesine yapılan ziyaretten çok memnun olduklarını, buralarda kendilerini yabancı hissetmediklerini ve buradaki soydaşlar ile kucaklaşmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Sayın Umay, bu tür organizasyonların devam etmesini diledi ve Eskişehir’de de soydaş öğrencileri ağırlamaktan memnuniyet duyacaklarını belirtti.

Akşam yemeğinden sonra iki ülkedeki öğrenciler canlı müzik eşliğinde doyasıya eğlendi.

Kaynak: Sebahat AHMET


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS