Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali Belediye Meclisi 2014-2016 Yılları Arası Bütçe Tahminlerini Destekledi

Kırcaali Belediye Meclisi 2014-2016 Yılları Arası Bütçe Tahminlerini Destekledi

07 Kasım 2013

Kırcaali Belediye Meclisi üyeleri 2014-2016 yılları arası bütçe tahminlerini onayladılar. Bu tahminlerin yapılmasında Mali Bakanlığı tarafından gönderilen talimatlar göz önünde bulundurulmuştur: Merkezi Bütçeden 2013 yılı seviyesi transferleri, mevcut yasalar ve belediyenin üstlendiği görevler. Tartışmalar esnasında Belediye Başkanı Hasan Azis: “Bu mali siyaset sürecinde de yatırım arayışlarına öncelik veriyoruz. Tahmini bütçede sosyal politikamızın korunmasını da vurguluyoruz.

Belediyenin özel sektöre olan borçlarına gelince, özel sektörün de belediyeye 5 milyon leva üzerinde borçları olduğunu hatırlatırız. Şirketler borçlarını öderlerse, bizler de bu gelirleri belediyenin şirketlere olan borcunu kapatacağız” diye açıkladı. Belediye başkanı, geçmiş yönetim sürecinde sadece devlet kurumlarının belediyeye olan borçlarının 600 bin leva olduğunu da dile getirdi. Oturum esnasında Belediye Meclisinin GERB partisi üyesi Ognyan İvanov, borçlardan dolayı birçok şirketin belediye hesaplarını kısıtladığını dile getirdi.

Borçların faiz rakamlarının büyük olduğunu ve oturumda özel olarak yazılı soru soracağını da ilave etti. BSP üyesi Milan Milanov: “İlk defa böyle bir tahmin yapılıyor, fakat her bütçe bir belediyenin seçim siyasetinin bir devamıdır” diye yorumda bulundu. Milanov, vergi yasasında gerçekleştirilecek değişiklikler dolayısıyla yerel faaliyetlerde harcanacak bütçeye değinilmesini normal gördüğünü de dile getirdi. Milanov’a göre, krize rağmen belediyenin sosyal politikasını koruması olumlu bir yöndür, ancak idari bölümlerin bazı kısımlarının daraltılması gerektiğini söyledi. Belediye Meclisi Bütçe Komisyonu Başkanı HÖH’li Elvan Gürkaş, belediye idaresi finans uzmanları her zaman bütçe tahminleri yaptıklarını, ancak ilk defa böyle bir tahmin Belediye Meclisi onayına sunulduğunu dile getirdi. Kendilerine göre, gelecek finansal süreç için parlamentonun Vergiler Yasasında onaylayacağı değişiklikler bilinmediğinden bu tahminler bir formalite sayılabilir. 2014-2016 yılları arası Kırcaali Belediyesi bitçe tahminleri HÖH, GERB ve BSP belediye meclisi üyeleri tarafından desteklendi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS