Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Avrupa Komisyonu'ndan Bulgaristan'a ödenek şoku

Avrupa Komisyonu'ndan Bulgaristan'a ödenek şoku

16 Kasım 2013

Avrupa Komisyonu'nun Çevre Programı kapsamında Bulgaristan'a 900 milyon avroluk fondan para ödeneklerinin geçici olarak askıya alınmasına karar verdi.

Bulgaristan Ulusal Haber Ajansı BTA, kararın AK Bölgesel Politikadan Sorumlu Komiser Johannes Hahn'ın Sözcüsü Shirin Wheeler tarafından açıklandığını belirtti. Bulgaristan'daki çevrecilik sektörünün çeşitli alanlarındaki çalışmaları destekleyen projelerle ilgili yapılan denetimlerde harcamalar konusunda bazı şüpheler ortaya çıktığı ifade edildi.

Avrupa Komisyonu, kararının açıklanması üzerine Bulgaristan Başbakan Yardımcısı Adalet Bakanı Zinaida Zlatanova özel bir televizyonda yaptığı konuşmada, "Sorun geçici, suç ise eski hükümete aittir" dedi. Karara neden olan prosedür pürüzlerin ortadan kaldırılmasına ilişkin önlemler alındığını kaydeden Zlatanova, "Hükümetimiz daha yeni göreve başlamış sayılır. Avrupa Komisyonu ise son 2 yılda yürütme organların kimi çalışmaları yüzünden tavır koymuş bulunuyor. Umarım en kısa zamanda ödemeler yenilenecek" ifadelerini kullandı.

Zlavanova, 2011'e kadar iktidarda olan Bulgaristan'ın Avrupalı Gelişimi İçin Vatandaşlar Partisi'nin (GERB) yönetiminin son döneminde, Avrupa Komisyonu tarafından 4 uyarı mektubu gönderildiğini bildirdi.

Kaynak: Anadolu Ajansı


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS