Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Mineralni Bani’de yenilenen hamam hizmete açıldı

Mineralni Bani’de yenilenen hamam hizmete açıldı

03 Aralık 2013

Mineralni Bani (Meriçler) kasabasındaki yenilenen hamam resmi bir törenle hizmete açıldı.

Açılış kurdelesini Mineralni Bani Belediye Başkanı Mümün İskender kesti.

Mümün İskender açılışta yaptığı konuşmasında, “Biliyorsunuz, bu hamamın durumu son 2 yılda tatil yerini ziyaret edenlerin sayısının azalmasına sebep olan ciddi bir sorundu. Bugün tarihi bir gün, çünkü bu binanın 1932 yılında kuruluşundan bu yana böyle bir onarımı yapılmamıştır. Sürekli açılış kurdelesi kesen birini gördük ve çok istemezsek de biz de bunu yapıyoruz, ama bu sadece bir seremoni. Hemen daha yarın cuma, cumartesi ve pazar günleri Kayacık (Dimitrovgrad) pazarında hamama ilişkin bilgi notu dağıtacak bir grup oluşturacağım. Bu pazara tüm ülkeden büyük ilgi olduğunu biliyorsunuz ve burada bulunan basın mensuplarından başka hamamın popülarize edilmesi konusunda bu fırsatı da değerlendireceğim” diye kaydetti. Belediye Başkanı, 2014 yılında hamamın hizmete girmesi Mineralni Bani’yi ziyaret edenlerin sayısını iki misli arttıracağını düşünüyor.

Mümün İskender, “Son iki yılda ben ve Belediye yönetimi çok büyük zorluklar atlatmak zorunda kaldık, fakat hamamın belediye mülkü olarak devletin bize iade edilmesini sağlamayı başardık. En hızlı bir şekilde onarım çalışmalarını düzenleyip tamamladık. Sahibi Aleksi Haciev olan Denis 19 şirketine hızlı ve kaliteli işi için teşekkür etmek istiyorumm. Hamamın önünde ve arkasında onarım çalışmaları devam edecek. Hamamın hepimize hayırlı olmasını dilerim. Hamamda yapılanın korunması için çağrıda bulunmak istiyorum ve Mineralni Bani’nin daha fazla ziyaretçisi olmasını temenni ediyorum. Suyunun çok şifalı olduğunu hepimiz biliriz, üzerinde durmaya gerek yok. Bize verilen bu nimetten faydalanıp, onu korumalıyız. O zaman ondan nasipleneceğiz” diye belirtti.

Birinci hafta hamam ziyaretleri tanıtım amaçla ücretsiz olacak. Daha sonra ortak kullanılan alanlara 2 leva, tekil yıkanma hücreleri için de 3 leva ödenecek.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS