Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Meclis, Ataka’nın Türkiye sınırında güvenlik duvarı kurulması teklifini reddetti

Meclis, Ataka’nın Türkiye sınırında güvenlik duvarı kurulması teklifini reddetti

04 Aralık 2013

Meclis’te İçişleri Bakanı Plamen Angelov, Türkiye sınırında güvenlik duvarı kurulması teklifinin görüşülmesi sırasında, “Tüm Bulgaristan- Türkiye sınırı boyunca güvenlik duvarı kurulması ülkeye en az 55 milyon levaya mal olacak” diye kaydetti.

Bulgaristan Sosyalist Partisi (BSP) ve Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) milletvekillerin oylarıyla Meclis’te ırkçı Ataka partisi tarafından sunulan hükümetin yasa dışı ülkeye giren mültecileri sınır dışı etmesi ve tüm Bulgar-Türk sınırında güvenlik duvarı kurulması teklifini kabul edilmedi.

Bakan Yardımcısı Angelov, hükümetin mülteci dalgasıyla baş edilmesine ilişkin aldığı kararların olumlu sonuçlar verdiğini belirtti. Bakan Yardımcısı, 9 Kasım’da İçişleri Bakanlığı’nın etkin bir biçimde başlattığı operasyon sonucunda Kasım ayına bakış yasa dışı yollarla ülkeye girenlerin sayısının üç misli azaldığının görüldüğünü ileri sürdü. Gittikçe kaçakçıların sayısının hızla azaldığı göz önünde bulundurulursa, hükümetin şu anda uyguladığı yaklaşımın efektif olduğuna kanaat getirdi.

Ataka Milletvekili Magdalena Taşeva, BSP ve HÖH partilerini Ataka’nın teklifini kabul etmemesinden dolayı suçladı. Taşeva, bu teklifle Ataka Meclis Grubu’nun Plamen Oreşarski hükümetinin kanunları yerine getirmeye mecbur kılınmasını istediklerini izah etti.

Milletvekili, devlet yetkililerinin sınırı daha kolay geçmek için mültecilerin akrabaları olarak kendini tanıtanlara DNA analizi yapılmadığına duyduğu öfkeyi dile getirdi.

Taşeva, “Bu şekilde tüm El Kaide üyelerini ülkemize getireceğiz” diye belirtti. Ataka milletvekili, kolayca kesilebilen tel örgüsü değil, beton ve çelikten bir duvar kaldırılmasını ısrar etti. Duvarın yaklaşık 1,5 metre yüksekliğinde olup, 10 santimetre arayla çelik direkler kurulmasını ve dışarıdan çitle çevrelenmesini istedi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS