Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Konya Basın Konseyi, Balkanlardan Gelen Gazetecileri Konuk Etti

Konya Basın Konseyi, Balkanlardan Gelen Gazetecileri Konuk Etti

09 Aralık 2013

Konya Basın Konseyi, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün Türkiye Medya Eğitim Programı çerçevesinde Balkan ülkelerinden Türkiye'ye gelen gazetecileri konuk etti.

Konya Basın Konseyi Başkanı Ömer Kara, yaptığı konuşmada, Konya merkezde günlük 15 gazetenin yayınlandığını söyledi.

Kentte 5 televizyon kanalının bulunduğunu ifade eden Kara, "İlçelerimizde ise 50'nin üzerinde gazete yayınlanmakta ve 3 televizyon kanalı bulunmaktadır. Konya'da bulunan basın yayın organlarının yüzde 90'ı bizim çatımız altındadır. Aynı dili konuşan, kökleri Anadolu'ya dayanan siz sevgili kardeşlerimizle buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Konyalı gazeteciler ve Konya Basın Konseyi olarak sizlerle işbirliği içinde çeşitli projelerde bulunmak bizler için onurdur" diye konuştu.

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Uzmanı Çağatay Doğan da Türkiye Medya Eğitim Programı kapsamında Balkanlardan 16 gazetecinin iki hafta eğitim aldığını belirtti.

Heyetle Ankara'daki kurum ve kuruluşlara ziyaretlerinin süreceğini dile getiren Doğan, "Programın verimli geçeceğine inanıyoruz. Dost ve kardeş ülkelerin gazetecileriyle ülkemiz gazetecileri arasında dostluk ve mesleki ilişkiler kurulsun. Bu vesileyle toplumlar arasında yakınlaşma sağlansın" dedi.

Basın Yayın ve Enformasyon Konya İl Müdürü Tuncay Karabulut ise Konya basınının meslektaşlarına her zaman destek olacağına inandığını kaydetti.

Kaynak: Anadolu Ajansı


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS