Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Molla Musalar köyünde çifte bayram

Molla Musalar köyünde çifte bayram

18 Aralık 2013

Yeni Pazar (Çernooçene) Belediye Başkanı Aydın Osman yerli vatandaşların hazır bulunduğu törenle Molla Musalar (Daskalovo) köyünde iki yeni edinimin resmi açılışını yaptı. Biri ek içme suyu şebeke hattı, diğeri de yeni bir basketbol sahasıdır.

Belediye Başkanı, şu ana kadar köyün içme suyu doğal bir su kaynağından sığ drenaj tesislerle tedarik edildiğini, fakat gerekli işletme kaynakları olmadığını söyledi. Sayın Osman, “Sık sık yağmur ve kar yağdığında su bulanırdı” diye belirtti.

Belediye İdaresinin gerçekleştirdiği inceleme ve köylülerle yapılan görüşmelerin sonucunda köyde ek içme suyu şebeke hattı kurulmasına ilişkin proje hazırlanmasına karar veriliyor.

Büyükkaya pınarının olduğu yere 2009 yılında su deposu inşa edilmiştir.

İnşaat ve montaj işleri kuyunun kapatılması, genleşme tankı montajı, pompa istasyonu kurulması, sağlık koruma bandı konulması, hidrofor ve su itici pompa montajı çalışmalarını kapsadı.

Şimdi 24 saat içinde ek olarak yaklaşık 40-60 metreküp su temin ediliyor.
Proje, tamamen Yeni Pazar Belediyesi’nin bütçesinden finanse edildi.

Yeni basketbol sahası Yeni Pazar Belediyesi’nin Kırsal Kesimlerin Kalkınması Programı kapsamında kazandığı bir proje sayesinde kuruldu.

Belediye Başkanı Aydın Osman, Molla Musalar muhtarı Güner Apti’ye toplam 6 anahtar teslim etti. Birisi basketbol sahası için, diğerleri de ek içme suyu şebeke hattı içindir. Sayın Osman, basketbol sahasının anahtarının sembolik olduğunu ve tesisin daima vatandaşların hizmetine açık olması gerektiğini nasihat etti. Başkan, diğer anahtarlarla dışarıdan insanlara erişim olmaması için kilitlenmesi gereken şeylerin kitli tutulmasını nasihat etti.

Molla Musalar halkı huzurunda köy muhtarı Yeni Pazar Belediye yönetimine üstlendiği angajmanları yerine getirmesinden dolayı teşekkürlerini sundu.

Kaynak: İsmet İSMAİL


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS