Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Sofya Belediye Başkanı Yordanka Fandıkova makamında farklı din temsilcilerini kabul etti

Sofya Belediye Başkanı Yordanka Fandıkova makamında farklı din temsilcilerini kabul etti

19 Aralık 2013

Sofya Büyükşehir Belediye Başkanı Yordanka Fandıkova, Bulgaristan Dini Cemaatler Ulusal Konseyi (NSROB) heyetini kabul etti.

Belediye Başkanı’nın daveti üzerine yapılan görüşmede ülkedeki tüm dini cemaatlerin temsilcileri yer aldı. Başmüftülük kurumunu temsilen görüşmede Genel Sekreter Ahmet Ahmedov hazır bulundu.

Yordanka Fandıkova, “Son aylarda başkentte görülen mülteci akınına karşı gösterdiğiniz sorumlu davranıştan dolayı sizlere içten teşekkür etmek istiyorum” diye kaydetti.

Fandıkova’nın ifadesine göre Belediye, Devlet Yabancılar Kurumu ile işbirliği içerisinde aktif olarak çalışıyor ve şu anda işler yolundadır.

Farklı din temsilcileri, mültecilere yardım etmek için gerçekleştirdikleri girişimleri paylaştılar, fakat Belediye ve devletten yardım görmezlerse, destek girişimlerine devam edemeyecekleri hususunda hemfikir oldular.

Fandıkova, NSROB üyelerini dini ve kültürel değerlerini tanıtabilecekleri bir kültür festivaline katılmaya davet etti. Belediye Başkanı, konuklarına Belediye’nin kültür programı kapsamında çeşitli kültür projelerinde işbirliği yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Belediye Başkanı konuklarına çocukların hayırsever amaçla hazırladıkları ve Belediye’nin satın aldığı kartpostallardan hediye etti. Her bir konuk da Türk baklavası, Ermeni tatlısı, Yahudi simidi gibi kendi kültürüne has geleneksel yemek ikram etti.

NSROB ve Belediye Başkanı Fandıkova, daha aktif işbirliği içerisinde olup Sofya’nın 2019 Kültür Başkenti olması yönünde çalışma hususunda hemfikir oldular.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS