Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
İslam Şurası Başkanı Konya’da temaslarda bulundu

İslam Şurası Başkanı Konya’da temaslarda bulundu

20 Aralık 2013

Konya Selçuklu Belediyesi’nin davetlisi olarak “ Hz. Mevlana’nın vefatının 740. Yılı münasebetiyle icra edilen Şeb-i Arus” etkinliğine katılan Bulgaristan Müslümanları Yüksek Şura Başkanı Şabanali Ahmed başkanlığındaki heyet Konya’da temaslarda bulundu.

Selçuklu Belediye Başkanını ziyaret ederek, bir plaket ve levha hediye eden Şura Başkanı, misafirperverliğinden dolayı Belediye Başkanına teşekkürler etti ve Selçuklu Belediyesinin Kardeş Belediyesi olan Yeni Pazar (Çernooçene) Belediye başkanı adına selam ve hediyeler takdim etti.

Heyette yer alan Kırcaali Bölge Müftüsü Beyhan Mehmed ve Haskovo Bölge Müftüsü Basri Eminefendi de icra edilen ziyaretlerde Şura Başkanıyla birlikte nezaket ziyaretlerinde bulundular.

Şura Başkanı heyet ile birlikte Konya il müftüsü Sn. Şükrü Özbuğday’ı da makamında ziyaret ederek, Bulgaristan’da yürütülen hizmetler hakkında bilgi verdi.

Konya’da kendisinin ve Kırcaali Müftüsünün eğitim almasından dolayı memnun olduklarını ifade etti, Bulgaristan Türklerinin büyük bir çoğunluğunun 13-14. Asırda Konya- Karamandan Bulgaristan’a iskan ettiklerini (yerleştiklerini) ifade etti. Güzel bir hasbıhal ortamı oluştu, temenni ve dualardan sonra Şura Başkanı Konya Müftüsü’ne hatıralık hediyeler takdim etti.

Heyet 17.12.13 tarihinde icra edilen resmi “Şeb-i Arus” etkinliğine katıldı.

Konya ilahiyat fakültesinden mezun olan şura başkanı Sn. Şabanali Ahmed ve Beyhan Mehmed, Basri Eminefendi ile birlikte bir çok akademisyen, hoca ve sınıf arkadaşlarını ziyaret ettiler.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS