Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Mestanlı Belediyesi, tarımı teşvik etmek için şirket kurdu

Mestanlı Belediyesi, tarımı teşvik etmek için şirket kurdu

23 Aralık 2013

Mestanlı (Momçilgrad) kasabasında bulunan Belediye’ye ait mal ve mülklerin idaresi ve bakımını yapacak bir belediye şirketi kurulmasına karar verildi. Belediye Başkanı Akif Akif’in buna ilişkin teklifi Yerel Meclis’in olağan oturumunda Meclis üyeleri tarafından oy birliğiyle desteklendi. Yeni kurulacak Mestanlı Belediye Faaliyetleri LTD. Şirketi kendi işlerini yürütecek ve belediye malı olan tarım arazileri ve meralarla ilgili faaliyetler düzenleyip gerçekleştirecek ve onların iyi tarımsal ve çevresel durumda olması için çabalayacak. Erozyonla mücadele ve arazi işleme ve yönetimi, tohum, fidan ve fide üretimi ve ticaret, sebze ve ağaç yetiştiriciliği, hammadde ve gıda elde edilmesi amacıyla hayvan üretimi şirketin ana faaliyetlerindendir.

Mestanlı Belediye Faaliyetleri LTD. Şirketi, Belediye bütçesinden proje geliştirme veya doğrudan finans enjeksiyonlar için ayrılan kaynakların yetersizliğinden dolayı kurulmaktadır.
Belediye Başkanı Akif Akif, “Şirketin kurulması sonucunda Mestanlı Belediyesi’nin nüfusun gereksinimlerini karşılamak için öngördüğü hedefleri daha etkili biçimde gerçekleştirmesi ve belediye faaliyetlerinin gerçekleştirmesinin sağlanması bekleniyor” diye görüşünü ifade etti.
Başkan, Belediye’nin bu fonksiyonları üstlenecek ve bakımını yapıp yönetmek üzere belediye malları ve mülklerinin teslim edileceği böyle bir birime ihtiyaç duyduğunu kaydetti.
Yerel yönetim kuruluşun gelecekte Mestanlı İlçesi’nde eksik olan ürün ve hizmetler sunmasını planlıyor. Belediye Başkanı, “Belediye şirketi kurmakla daha sonra önde gelen başka sektörler de olmak üzere tarımın teşvik edilmesiyle birlikte yeni iş yerlerin açılmasını ve belediye gelirlerinin arttırılmasını düşünüyoruz” diye özetledi.

Meclis oturumunda Belediye Başkanı’nın yeni kurulan şirketin yöneticisi seçimine ilişkin müsabaka prosedürünü gerçekleştirmesini ve Şirket Kayıt Kurumu’nun oluşturduğu ticaret siciline geçirilmesi için gerekli olanı yapması kararlaştırıldı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net




All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS