Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kartal Balkanlılar Derneğinin Merkez Binasının Açılışı Yapıldı

Kartal Balkanlılar Derneğinin Merkez Binasının Açılışı Yapıldı

19 Ocak 2014

Kartal'da, Balkanlardan göç edenlerin kültürlerini yaşatmak, kültürel zenginlikleri gelecek nesillere aktarmak için kurulan, 'Kartal Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği' açıldı.

Dernek açılışında konuşan Kartal Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Olcay Özgön, öncelikle kültürel faaliyetlere özen göstereceklerini belirtti. Özgön, ''Derneğimizde yapacağımız faaliyetlerin başında olmazsa olmazımız eğitim geliyor. Dil ve bilgisayar kurslarımız, kendi işini kurmak isteyenlere Kosgeb uygulamalı girişimcilik eğitimleri vereceğiz. Balkan halk oyunları, halk türküleri, yemekleri, el işleri gibi kültürel varlıklarımızı yaşatacağız. En önemli faaliyetlerimiz ise kardeş belediye ilişkilerimizin takibi, ulusal ajans ve Avrupa birliği projeleri oluşturmak. Türkiye ve yurt dışındaki ülkelerden, kardeş ve partner dernekler oluşturarak, Türkiye’deki diğer dernekler arasında değişim programları ve deneyimleri paylaşmak olacaktır.'' dedi.

Kartal Orta Mahalle Yalnız Selvi Caddesi'ndeki dernek açılışına; Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Bulgaristan Burgaz Milletvekili Hüseyin Hafızov, Gabrovo Milletvekili Çetin Kazak, Kırcaali Milletvekili Erdinç Hayrullah, Kırcaali Belediye Başkanı müh. Hasan Azis, Ardino Belediye Başkanı Resmi Mürad, Bulgaristan İstanbul Başkonsolosu Aleksandır Velev, Balkan Dernekleri Federasyon ve Konfederasyon temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.


Kaynak: CİHAN


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS