Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali-Podkova yolu 3 Şubat’ta kullanıma açılacak

Kırcaali-Podkova yolu 3 Şubat’ta kullanıma açılacak

21 Ocak 2014

Bulgaristan Parlamentosu Bölgesel Kalkınma Komisyonu Başkanı Dimço Mihalevski, 3 Şubat 2014 tarihinde Bölge Kalkınma ve İskan Bakanı Desislava Terzieva’nın Makas yoluyla bağlantı kuran Kırcaali-Podkova (Nalbantlar) kesiminin resmi açılışını gerçekleştireceğini bildirdi.

Hatırlatmak gerekirse bu yolun yapımı daha 2013 yılının ekim ayında tamamlandı. Kırcaali Milletvekili Milko Bagdasarov’un ifadesine göre yolun hizmete açılmasının geciktirilmesinin sebebi kullanma izni belgesinin hazırlanmasından kaynaklanıyor. Bu belgenin bu hafta sonuna kadar imzalanması bekleniyor. Yeni yol kesimi sayesinde Kırcaali-Podkova yolu 9,7 km kısaltılıyor.

Mesafe yaklaşık 20 dakika daha çabuk alınıyor. Böylece Ege Denizi ile olan mesafe 1 buçuk saate kadar indirilecek. Komotini (Gümülcine) şehrine 1 saate ulaşılacak.

Başka avantajları yoldaki aracın ortalama hızının daha yüksek olması, yerleşim yerlerinden geçilmemesi, yol güvenliği ve rahatlık sağlanmasıdır.

Yeni yol Kırcaali-Podkova Şirketler Birliği tarafından inşa edildi, inşaat denetimi ise Altaypı-Otoban Yolları Şirketler Birliği gerçekleştirdi.

Yolu kullanma fırsatı olan sürücüler, mükemmel olduğunu ve Türkiye’den Kiska Turan Şirketler Birliği’nin yeni inşa ettiği Podkova-Makas yolu ve Entegre Yol Sistemleri firmasının onarımını gerçekleştirdiği Kırcaali-Cebel Durağı yolunun da olduğu gibi sorun yaşanılmamasını umuyorlar.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS